Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KOSOVA SİYASETİNİ ANLAMA KILAVUZU (  )
Kosova Siyasetini Anlama Kılavuzu
KOSOVA SİYASETİNİ ANLAMA KILAVUZU (  )
Barkod
: 9786054023455
Basım Yılı
: 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 119
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
13,89
İndirimli Fiyatı
11,81
Kazanılan Puan
35 NP
Bu kitabı 1,97 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 381 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Türkiye ile Balkan ülkeleri arasında gerek hükümetler gerekse toplumlar arası ilişkilerin derinleştiği günümüzde başta siyasi karar alıcılar, diplomatlar işadamları ve Stk’lar olmak üzere Türkiyede Balkanlara bir sebeple ilgi duyan herkesin bölge ülkelerindeki siyasi ve yapı aktörleri iyi tanımalarına ihtiyaç bulunmaktadır.

Zira-Yunanistan hariç-çok partili hayata 1990 ’lı yılların başında geçen ve demokatikleşme liberalleşme ve Avrupalılaşma süreçleri halen devam etmekte olan bu ülkelerde siyasi yapı ve aktörlerin etki ve nüfusu yalnızca siyaset dairesiyle sınırlı kalmamakta, ekonomik ve sosyal hayatın hemen hemen her alanına yansımaktadır. Bu bakımdan Balkanlar ile ilgili herhangi bir alanda bir proje veya çalışmaya girişmeden evvel bu konularda en azından temel bilgilere sahip olmak esastır. Keza ülkelerdeki siyasi gelişmeleri yorumlayabilmek ve geleceğe dair isabetli öngörülerde bulunabilmek için siyasi aktörlerin pozisyonları ile aralarındaki fikir ve çıkar çatışmalarının iyi anlaşılması gerekir.

2008’de bağımsızlığını ilan eden Avrupanın en genç ülkesi Kosovanın ele aldığı bu ciltte ülkenin siyasi yapısı ve siyasi aktörleri ile beraber siyaseti doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen dini-kültürel unsurlar medya ve iş çevreleri hakkında bilgiler yer almaktadır. 2008 yılında Sırbistandan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Kosovanın 110 kadar devlet tarafından tanınmış olduğu halde Sırbistan hükümeti tarafından tanınmaması ülkenin uluslar arası toplumla bütünleşmesinin önünde önemli bir engel oluşturmaktadır. Bu sebeple Sırbistan ile ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik yürütülen müzakereler bugün ülke siyasetinin en öenmli gündem maddelerinden biridir. Diğer önemli konular arasında ise devlet mekanizmalarının işleyişinin sağlanması Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşme ve ekonomik kalkınma sayılabilir. Özellikle son yıllarda oldukça çetin geçmekte olan partiler arası güç ve iktidar mücadelesi ülkedeki siyasi aktör ve karar alıcıların bu meselelerine yönelik yaklaşım ve politikalarını da etkilemektedir. Türkiye ile yakın ilişkileri bulunan ve yerli bir Türk nüfusun da yaşamakta olduğu Kosovanın mevcut iç ve dış siyasetinin iyi anlaşılması için ülkenin siyasi yapı ve aktörleri hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyaç vardır. Hazırlamış olduğumuz bu kitap Kosovadaki güncel siyasetin ve bunu belirleyen aktörlerin ülkemizde daha iyi tanınmasını ve bu ülkeye yönelik yürütülecek çalışmalara katkı sunmayı amaç sağlamaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: