Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KÖPEKLEŞMENİN ŞEREFİ (  )
Köpekleşmenin Şerefi
Yorumları oku
Yayınevi:
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 334
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 20,37 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,30 TL
Kazanılan Puan
: 49 NP
Barkod
: 3990000016536
Basım Yılı
: Mayıs 2011
Ürünün Tanıtımı

Bülent Tekin; 1954 yılında, Mardin’in Derik ilçesinde doğdu. İDMMA ( Galatasaray) Kimya Mühendisliği ve ODTÜ (Gaziantep Kampusu ) İnşaat Mühendisliği mezunudur. Edebiyatçılar Derneği, BESAM, TYS ve PEN üyesidir. Gırgır Dergisi Yazarıdır.


Yayınlanmış Eserleri :


“ Kızıldan Sarıya “ (şiir) , “ Tarih Tarih Olsun“ (şiir) , “ Sevdamla Yaşayacaksan“ (şiir), “ Kral Situ’nun Hiyayesi “ (roman), “Barışla Güzeldir Sevdam“ (şiir), “ Feyyo’nun Felsefesi “ (roman) “ Ölümü Vurmak Güneşi Öpmek“ (şiir), “ Bir Türkiye Çıkmazı“ (deneme), “Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir“ (tarihi roman) ve elinizdeki “köpekleşmenin şerefi“ (mizah/deneme) eserlerini yazım yaşamına katmış.


Mizah, insanı ruh haliyle nakş etmiş yaşamın rengidir. Mizah, bazen insan hallerini karmaşık sosyal ve düşünsel davranışlarını, hayvanlarınkiyle mukayese ederek sunar. Bu bazen fabl / teşbih tarzında olduğu gibi, felsefi bakış ile de anlamdırılır.


Köpek; toplumda dostluğun, gözüpekliğin, uyanıklığın, hırçın ve saldırganlığın, sempatikliğin, sevecenliğin yada tersinden salaklığın, dilenciliğin, şiddetin düşürülmüşlüğün, sıradanlığın vs. simgesi olarak da örneklendirilir.


Coğrafyamızda, fabl ve mizah sanatı, dolaylı ­ imalı anlatımın, tarih ve mitoloji ile zenginleştirilen kültür ile harmanlanmış ritüeller yoğunluklu günlük yaşamda kullanılır. Bu birikimler, kalemin yeteğiyle birleştirildiğinde, ortaya içerikli edebi eserler çıkar.


Bülent Tekin; elinizdeki kitapta bizi ilgilendiren, kendimizi bulacağımız önemli ve farklı konuları, farklı pencerelerden farklılığını ortaya koyarak, farklı anlamlara evrilebilecek şekilde nakşetmiştir.


Okuyup kritik etmeniz dileğiyle...

Bu ürünü 208 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: