Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KOOPERATİFLER (DEĞİŞEN VE GELİŞEN BOYUTLARIYLA KOOPERATİFÇİLİK ANLAYIŞI UYGULAMALARI VE MUHASEBELEŞTİRİLMESİ) ( KOOPERATİFLER (DEĞİŞEN VE GELİŞEN BOYUTLARIYLA KOOPERATİFÇİLİK ANLAYIŞI UYGULAMALARI VE MUHASEBELEŞTİRİLMESİ) )
KOOPERATİFLER (Değişen ve Gelişen Boyutlarıyla Kooperatifçilik Anlayışı Uygulamaları ve Muhasebeleştirilmesi) KOOPERATİFLER (Değişen ve Gelişen Boyutlarıyla Kooperatifçilik Anlayışı Uygulamaları ve Muhasebeleştirilmesi)
Yorumları oku
KOOPERATİFLER (DEĞİŞEN VE GELİŞEN BOYUTLARIYLA KOOPERATİFÇİLİK ANLAYIŞI UYGULAMALARI VE MUHASEBELEŞTİRİLMESİ) ( KOOPERATİFLER (DEĞİŞEN VE GELİŞEN BOYUTLARIYLA KOOPERATİFÇİLİK ANLAYIŞI UYGULAMALARI VE MUHASEBELEŞTİRİLMESİ) )
%19 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5x27.5
Sayfa Sayısı
: 496
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
Liste Fiyatı
: 38,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 30,78 TL
Kazanılan Puan
: 92 NP
Barkod
: 9786057895783
Basım Yılı
: Ekim 2019
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Kooperatiflerin değişen ve gelişen yönüyle ele alındığı bu kitapta, günümüz kooperatifçilik anlayışının hangi noktaya geldiği, meydana gelen bu değişim ve gelişimin kavramsal çerçevesi, Yapı Kooperatifleri, Tüketim Kooperatifleri, yeni gelişen Elektrik Enerjisi Üretim ve Tüketim Kooperatifleri ile Sigorta Kooperatifleri işletme modelinin, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu, 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu karşısındaki durumları, 6098 Borçlar Kanun ile Diğer Vergi Kanunları ve T. C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nca düzenlenmiş bulunan Yönetmelikler ve Genelgeler kapsamında, uygulamada karşılaşılan problemler ortaya konularak değerlendirilmiştir. Bu bağlamda, Yapı Kooperatifleri, Sigorta Kooperatifleri, Tüketim Kooperatifleri ve diğer kooperatif türlerinde muhasebe sistemi Tek Düzen Hesap Planı çerçevesinde Muhasebe kayıtlarına ve dönem sonu işlemlerine yer verilmiştir.
Diğer taraftan Kooperatifçilik, Ziraat Fakülteleri’nin Tarım Ekonomisi bölümlerinde zorunlu ders olarak verilmekte olup İktisat ve İşletme Fakültelerindeyse bilim dalı olarak yer almaktadır. Bazı üniversitelerdeyse yüksek lisans ve doktora programları şeklinde yer almaktadır. Yaklaşık olarak 14 üniversitede Kooperatifçilik bölümü ön lisans eğitimi şeklinde verilmektedir. Kooperatifçilik kitabı öğrencilere eğitici bir kaynak, konuya ilgi duyanlara da bir rehber olmasının yanı sıra akademik çalışamalar yapanlarında önemli bir başvuru kaynağı olacaktır.
Bu ürünü 51 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: