Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KÖK HÜCRE ( BİYOLOJİSİ, TÜRLERİ VE TEDAVİDE KULLANIMLARI )
Kök Hücre
KÖK HÜCRE ( BİYOLOJİSİ, TÜRLERİ VE TEDAVİDE KULLANIMLARI )
Barkod
: 9786257409629
Basım Yılı
: Temmuz 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 729
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
250,00
İndirimli Fiyatı
212,50
Kazanılan Puan
638 NP
Bu ürünü 1467 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Birinci baskısı 2014 yılında okuyucuyla buluşan KÖK HÜCRE. Biyolojisi, Türleri ve Klinik Kullanımları geçtiğimiz yedi yıl içinde sizlerden çok büyük ilgi gördü. Satış grafiklerini izlemesem de bana ulaşan geri bildirimlerin zaman içindeki seyri yayınlandıktan özellikle bir iki yıl sonra çok yaygın okunmaya başladığını gösterdi. O kadar çok beğeni aldım ki, bunları buraya taşımam çok zor. Birçok üniversitede yüksek lisans ve doktora programlarının temel kitabı olduğunu mutluklukla öğrendim.

Öncelikle mezuniyet sonrası öğrencilerini ve uzmanları hedefleyerek yazmış olduğum bu kitap, özelllikle tıp fakültesi eğitimlerinde giderek popülerleşen ve adından çok söz ettiren kök hücrelerden sonra öğrencilerimizin de ilgisini çekmeye başladı. Son yıllarda kök hücre konusunda çok sayıda öğrenci topluluğu kuruldu. Bunların yapmış olduğu sempozyumlarda imzaladığım kitapların öğrenciler tarafından da büyük ilgiyle okunduğunu görmek beni çok memnun etti. Buradan yola çıkarak kitabın yanı sıra daha güncel br kaynak olabilmesi amacıyla 2014 yılından başlayarak Kök Hücre E-Bülteni’ni (KHB) yayınlamaya başladık. Kitap temel ve kapsamlı bilgileri akademik düzeyde sunarken KHB günceli daha samimi bir dille kısaca sunma görevini üstlendi. 2021 itibariyle 40. sayısına ulaşan KHB’nin izleyicisi de 2500’ü aşmış durumda.

Benim cephemden bakıldığında kök hücre alanındaki yazı faaliyetleri hiç kesilmeden sürmek zorunda. Ancak diğer akademik faaliyetler ve her geçen gün artan iş yükümüz zaman zaman bu yazım görevlerimizi tehdit etme noktasına geliyor. Öye yandan, kitaba olan yoğun talep, 2020 itibariyle ilk baskısının (3000 adet) tükenmesine neden oldu. Akademisyen Kitabevi ve diğer dağıtıcılar stoklarındaki kitapları sonuna kadar tükettileri bilgisini bana ilettiler. Lisans öğrencilerimizin ve bu alana katılan yeni yüksek lisans, doktora ve tıpta uzmanlık öğrencilerinin artan talepleri üzerine kitabı yeniden basma kararı aldım. Bunu yaparken dış görünümünü yenilemenin yanı sıra gözüme çarpan yazım hatalarını düzelttim ve Ek-5’teki gelişmeleri güncelledim. Kitabın bu haliyle bir süre daha bu alandaki bilgi boşluğunu karşılayabileceğini düşünüyorum. Bundan sonraki aşama, kitabın güncel bilgilerle yeniden ele alınarak 3. baskısını yazmak olacaktır.

O günleri de görmek ümidiyle.

Prof. Dr. Alp Can
Ankara - 2021

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: