Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KOJENERASYON VE TRİJENERASYON TEKNİĞİ ( PROJELEME - TASARIM - ANALİZ )
Kojenerasyon ve Trijenerasyon Tekniği
KOJENERASYON VE TRİJENERASYON TEKNİĞİ ( PROJELEME - TASARIM - ANALİZ )
Barkod
: 9786055100285
Basım Yılı
: Eylül 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 210
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
48,00
İndirimli Fiyatı
45,60
Kazanılan Puan
137 NP
Bu ürünü 947 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

H. Hüseyin Öztürk

1966 yılında İzmir ili Bergama ilçesi Hacı Hamzalar köyünde doğdu. Orta öğrenimini Beydere (Manisa) Teknik Ziraat Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini ise Söke Ziraat Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında Çukurova Üniversitesi (Ç. Ü) Ziraat Fakültesi Tarımsal Mekanizasyon Bölümü’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. Ç. Ü Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Makinaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini tamamladı. Halen aynı bölümde öğretim üyesi (Prof. Dr. ) olarak görev yapmaktadır.

Tarımda enerji kullanımı, enerji üretimi ve yönetimi, iklim değişikliği, enerji ve çevre ilişkileri konularında çalışmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında düzenlenmiş olan değişik kongre ve sempozyumlarda sunulmuş ve bilimsel içerikli dergilerde yayınlanmış olan 200’den fazla bilimsel yayını bulunmaktadır. Uluslararası Bilim İndeksi (SCI) kapsamında yer alan uluslararası hakemli dergilerde 25 adet bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Güneş Enerjisi ve Uygulamaları, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Kullanımı, Sera İklimlendirme Tekniği, Isı Depolama Tekniği, SI Ölçüm Birimleri ve Kullanımı, Alternatif Yakıtlar, Seracılıkta Jeotermal Enerji Kullanımı, Seralarda Isıtma, Biyokütle Enerjisi, Bitkisel Üretimde Enerji Yönetimi, Biyoyakıt Üretimi ve Kullanımı, Biyogaz Teknolojisi, Yakıt Pili Teknolojisi, İkincil Enerji Üretimi ve Elektrik Motorları, Hava Kalitesi Yönetimi, İklim Bilgisi ve İklimsel Ölçme Tekniği, Enerji Bitkileri ve Biyoyakıt Üretimi, Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği, Jeotermal Enerji Uygulamaları, Biyoyakıt Üretim Teknolojileri ve Kojenerasyon ve Trijenerasyon Tekniği isimlerinde, yurtiçindeki değişik yayınevleri tarafından yayınlanmış olan 20 adet kitabı bulunmaktadır. H. Hüseyin Öztürk, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Durmuş Kaya

1970 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlköğrenimini Kahramanmaraş, orta ve lise öğrenimini Osmaniye’de tamamladı. 1987 yılında girdiği Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü başarıyla tamamlayarak 1991 yılında Makine Mühendisi oldu. Kocaeli ve Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliğinde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamladı. 1993-1999 yılları arasında Tüpraş İzmit Rafinerisinde İşletme mühendisliği ve Proje Şefliği görevlerinde bulundu. 1999-2010 yıllarında TBİTAK MAM Enerji ve Çevre Enstitülerinde Uzman Araştırmacı olarak çalıştı. 2005 yılında Doçent unvanını aldı ve burada göreve başladı. Kasım 2010’da Karabük Üniversitesi Enerji ve Çevre Teknolojileri Birimini, Haziran 2011’de Çevre Mühendisliği Bölümü’nü kurdu. Temmuz 2010’de Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliğinde göreve başladı ve halen bu bölümde çalışmaktadır.

Başlıca çalışma alanları; Enerji Verimliliği, Enerji Yönetimi, Alternatif Enerji, Biyogaz ve Biyokütle, Enerji ve Çevre İlişkisi, Hava Kalitesi Yönetimi. Alanında birçok uluslararası ve ulusal projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak görev almıştır. Çalışma alanlarından uluslararası ve ulusal dergilerde 65 adet, uluslar arası ve ulusal sempozyumlarda 60 adet sunulmuş/basılmış bildirileri ve dokuz adet kitabı mevcuttur. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: