Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KODLAMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN PYTHON PROGRAMLAMA DİLİ (  )
Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili
KODLAMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN PYTHON PROGRAMLAMA DİLİ (  )
Barkod
: 9786057990051
Basım Yılı
: Eylül 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 76
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2 iş günü temin
%14 İNDİRİM
Liste Fiyatı
12,50
İndirimli Fiyatı
10,75
Kazanılan Puan
32 NP
Bu kitabı 1,79 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 751 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bilişim teknolojilerinin geldiği noktadan çok, ne kadar kısa sürede bu kadar yol kat ettiğinin sorulması gerektiğini düşünüyorum. Bilgisayarlar literatürde bahsedilen tanımlarının çok dışında artık. Otomobiller, akıllı ev sistemleri, sağlık sektörü ve daha birçok günlük yaşamdan karelerde bilgisayarlar önemli roller üstleniyor.

Yeni birçok kavram zihinleri meşgul ediyor. Kripto para, yapay zekâ, semantik web, robotik kodlama ve onlarca yeni başlık. Muhakkak buraya kadar bahsettiğim konuların perde arkasında rol alan kahramanlar var: Programcılar. Ve onların kullandıkları programlama dilleri…

Evet aslında bu programlama dili kavramı bir “dil”. Evet aslında bir “lisan”. Programlama dili. Bir eğitimci gözü ile baktığımda ülkemizde “yabancı dil” öğretimi oldukça zor. Esasen güzel dilimiz Türkçeyi doğru konuştuğumuz bile tartışmaya açıktır. Dil bilimcilerin alanına girme niyetinde değilim ama benimle sanırım hem fikirsiniz.

Yine kendi alanımıza dönecek olursak, galiba korkacak bir şey yok. Çünkü Türkiye’de programlama dilleri alanında oldukça kayda değer gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler yeterli mi? Tabi ki değil. Ama ümitlendirici.

Millî Eğitim Bakanlığı kodlama öğretiminde öğrenciler ve öğretmenler için yeterli seviyede mesai harcamaktadır. Algoritmik ve bilişimsel düşünme becerilerinin geliştirilmesi anlamında, ilköğretim kademesinde “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi” nin okutulmasında çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar sırasında “Haydi Çocuklar Kodlama Öğrenmeye” sloganını kullanmaları da oldukça heyecan uyandırıcı.

İlköğretim sıralarından üniversite laboratuvarlarına kadar ivmelenen teknoloji kullanımı ve programlama dili öğrenimi, geleceğin programcılarını yetiştirmeye yardımcı olacaktır.

Bu kitap ile, tabiri caizse, çorbada tuzum olsun istedim. Öğrencilerimden gelen “Hangi programlama dili?”, “Nasıl ve nereden başlamalıyım?” sorularına, bu kitap ile cevap vermeye çalıştım. Programlama dilleri öğrenme konusunda yola çıkmış kişilere bir başlangıç sağlama adına bu kitabı kaleme aldım. Popüler, öğrenimi kolay ve aynı zamanda oldukça işlevsel olan “Python” ile yola çıktım. “Python” programlama dilini anlatmak için böyle bir kitap muhakkak yeterli değil. Ancak yeni başlayanları yüzlerce sayfalık bir kitap ile sıkmamak, daha doğrusu başlangıç için göz korkutmamak adına, programlama dillerine bir giriş basamağı oluşturdum ve “Python” dan bahsettim.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: