Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
GİTAR EĞİTİMİNE YÖNELİK KLASİK GİTAR TEKNİKLERİ VE UYGULAMALARI ( GİTAR EĞİTİMİNE YÖNELİK KLASİK GİTAR TEKNİKLERİ VE UYGULAMALARI )
Gitar Eğitimine Yönelik KLASİK GİTAR TEKNİKLERİ VE UYGULAMALARI
GİTAR EĞİTİMİNE YÖNELİK KLASİK GİTAR TEKNİKLERİ VE UYGULAMALARI ( GİTAR EĞİTİMİNE YÖNELİK KLASİK GİTAR TEKNİKLERİ VE UYGULAMALARI )
Barkod
: 9786254390616
Basım Yılı
: Aralık 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21x29,7
Sayfa Sayısı
: 90
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
17 Mayıs'ta Kargoda
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
28,00
Kazanılan Puan
85 NP
Bu ürünü 134 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Klasik gitar icrası, birçok farklı tekniğin kullanımını içermektedir. Bu teknikler arasında apoyando, tirando, arpej, tremolo, rasgueado, harmonik, bare, pizzicato, legato, trill, golpe, tambora vb. sayılabilir. Anılan teknikler; müzikal anlatımı daha etkili hâle getirmek, bazı unsurları vurgulamak, eserin yazıldığı dönemin özeliklerini yansıtmak, farklı üsluplara göndermeler yapmak ve çeşitli enstrümanları taklit etmek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Bu çalışmada; gitar eğitiminin önemli bir boyutu olan ve kaynaklarda dağınık şekilde yer alan klasik gitar tekniklerinin bir araya toplanması, klasik gitara ilgi duyan ya da klasik gitar eğitimi alan kişilere tanıtılması hedeflenmiştir. Bu bağlamda klasik gitar teknikleri ayrı ayrı tanımlanmış ve uygulamaya yönelik ipuçlarıyla belirtilen tekniklerin daha kolay anlaşılması sağlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca ilgili tekniklere yönelik olarak verilen etütlerle bu tekniklerin pekiştirilmesi, geliştirilmesi ve eserler içerisinde uygulanması amaçlanmıştır.
Bu kitap içerisinde yer verilen tekniklerin; gitar eğitmenleri, besteciler ve gitaristler tarafından bilinmesinin klasik gitar müziğine katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Ayrıca kitap içerisindeki tekniklere yönelik olarak verilen özgün etütler, gitar eğitimi dağarcığına yeni eserler kazandırılması yönünden dikkat çekicidir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: