BİTKİ SİSTEMATİĞİ

3 Kişinin Favorisinde

BİTKİ SİSTEMATİĞİ

Liste Fiyatı : 75,00 TL


İndirimli Fiyatı: 60,75 TL
%19 İndirim
1 iş günü kargo

  1. Barkod: 9786051333502
  2. ISBN: 978-605-133-350-2
  3. Ebatı: 21,5x23,5 Renkli/Ciltli
  4. Sayfa Sayısı: 754
  5. Baskı Yılı: Eylül 2012
  6. Baski Dili:
  7. Cilt Durumu:
  8. Cep Boy: Hayır

İLK BASKI İÇİN ÖVGÜ
"Bitki coğrafyası, bitki ekolojisi ve bitki taksonomisi alanında son yıllara ait önemli yayınları" içerdiği için New York Botanik Bahçesinin Henry Allan ödülünü (2006) almıştır.
"Bitki Sistematiği kitabı, bitkilerin kendileri içersindeki son literatür bilgileriyle ve kara bitkilerinin sıra dışı dağılışı için titiz bir şekilde eğitim amaçlı tanımlanmış, çok kolay ulaşılabilir ve güzel bir şekilde hazırlanmıştır. Simpson birçok görsel materyali sıra dışı etkili bir şekilde kullanmasıyla yaşam için bitki morfolojisinin detaylarını bir araya getirmede ve alandaki hızlı gelişimin heyecanını yakalayarak başarıya ulaşmıştır."- Bruce G. Baldwin, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley
Bitki Sistematiği kitabı lisans ve lisansüstü bitki sistematiği eğitimine çok üst seviyede katkılarda bulunmaktadır. İkinci baskı olan bu kitap kara bitkilerinin sınıflandırılması, gelişimi ve morfolojileri konularında temel bilgilerin öğrenilmesinde katkılarını devam ettirmektedir. Bu kitap bitki sistematiği terminolojisi, bulguları, araştırma amaçları, metotları, bitkilerin pratik canlı bilgilerini ve kendileri arasındaki ilişkileri son bilgiler ışığında sunmaktadır.
Bu tam revize edilmiş güzel bir şekilde sunulmuş ikinci baskı likofitlerin, eğreltilerin, gymnospermlerin ve çiçekli bitkilerin genişletilmiş familya özelliklerini (hepsi renkli fotoğraflarla) içerir. Bitki Sistematiği kitabı araştırmacılar, öğrenciler ve bitki sistematiği, bitki taksonomisi/floristik, bitki çeşitliliği, bitki morfolojisi, botanikle ilgili dallardaki profesyoneller için esas kaynaktır.
ANAHTAR ÖZELLİKLER
Bitki Sistematiği kitabının genişletilmiş ikinci bakısı aşağıdakileri içerir:
- Onbeş eğrelti, 9 gymnosperm ve 100'den 129'a çıkartılmış angiosperm familyaları.
Her familyaya ait tanım, tamamen renkli fotoğraflar, ayırt edici özellikleri gösteren etiketlendirilmiş ve disekte (açılmış) edilmiş gruplara ait çizim örnekleri.
- Tür kavramları ve koruma biyolojisinde bitki sistematiğinin etki ve rolü üzerine yeni bir bölüm.
- Bitki sistematiğinde morfometrik ve istatistik teknikler üzerine yeni bir ek.
- Maksimum olasılık ve Bayesian filogeni metodlarının daha detaylı açıklamaları, genişletilmiş içerik, morfolojik terimler sözlüğü ve bitki adlandırılması üzerine güncellenmiş bölüm.
- Her bölüm için değerlendirme soruları ve uygulamalar.

Giriş yap

Siteden Yararlanmak ve işlem yapmak için lütfen giriş yapınız.

* Doldurulması zorunlu alan