Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KOLONYAL DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE JEOPOLİTİK BAĞLAMDA ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ ( KOLONYAL DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE JEOPOLİTİK BAĞLAMDA ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ )
Kolonyal Dönemden Günümüze Jeopolitik Bağlamda ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ Kolonyal Dönemden Günümüze Jeopolitik Bağlamda ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ
Yorumları oku
KOLONYAL DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE JEOPOLİTİK BAĞLAMDA ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ ( KOLONYAL DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE JEOPOLİTİK BAĞLAMDA ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ )
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı
: 330
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
Liste Fiyatı
: 28,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 21,00 TL
Kazanılan Puan
: 63 NP
Barkod
: 9786057662194
Basım Yılı
: Ekim 2019
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Uluslararası ilis¸kiler literatu¨ru¨nde “c¸evreleyen u¨lkenin etine batmış kıymık” ya da “ayakkabıdaki tas¸” şeklinde tanımlanan anklav ve eksklavlar du¨nya siyasi cogˆrafyasının norm dıs¸ı bir anomalisi ya da bir nevi ilkel bakiyesi olarak telakki edilmektedir. Cogˆrafi ve politik bir fenomen olarak anklav ve eksklavların hem kendisini c¸evreleyen ülke ya da ülkeler ile anavatan arasındaki ikili ilis¸kilerde hem de uluslararası ilis¸kilerde gu¨venlik politikaları bagˆlamında kendi toprak ve nu¨fuslarının boyutlarıyla gayri mu¨tenasip bir s¸ekilde etkili oldukları görülmektedir. Du¨nya yu¨zeyindeki anklav ve eksklavlar hem siyasi ve ekonomik yapıları hem de boyut, nu¨fus ve konumları itibariyle birtakım farklılıklara sahip olmakla birlikte, gu¨venlik sorunlarına sebebiyet vermeleri bakımından birtakım benzerlikler de tas¸ıdıkları go¨ru¨lmektedir. Bir başka deyişle Cebelitarık, Dagˆlık Karabagˆ, Cabinda ya da Kaliningrad o¨rneklerinde oldugˆu gibi uluslararası alanda “bagˆımsız bir meka^n-politik nesne kategorisi” olarak anklav ve eksklavlar her an aktif birer volkan hâline gelebilmektedir. Dolayısıyla anklav ve eksklavların c¸ogˆu mikro sahaya ve birkac¸ bin nu¨fusa sahip olsalar da bu antitelerin jeopolitik açıdan son derece önem arz ettikleri görülmektedir. Bu kitapta anklav ve eksklavlar tanıtılmakta ve güvenlik kavramı ile olan ilişkisine açıklık getirilmektedir.
Bu ürünü 217 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: