Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KOLONYAL DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE JEOPOLİTİK BAĞLAMDA ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ ( KOLONYAL DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE JEOPOLİTİK BAĞLAMDA ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ )
Kolonyal Dönemden Günümüze Jeopolitik Bağlamda ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ
KOLONYAL DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE JEOPOLİTİK BAĞLAMDA ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ ( KOLONYAL DÖNEMDEN GÜNÜMÜZE JEOPOLİTİK BAĞLAMDA ANKLAV/EKSKLAV ÜLKE TOPRAKLARI-GÜVENLİK İLİŞKİSİ )
Barkod
: 9786057662194
Basım Yılı
: Ekim 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı
: 330
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
28,00
İndirimli Fiyatı
21,00
Kazanılan Puan
63 NP
Bu kitabı 3,50 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 446 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Uluslararası ilis¸kiler literatu¨ru¨nde “c¸evreleyen u¨lkenin etine batmış kıymık” ya da “ayakkabıdaki tas¸” şeklinde tanımlanan anklav ve eksklavlar du¨nya siyasi cogˆrafyasının norm dıs¸ı bir anomalisi ya da bir nevi ilkel bakiyesi olarak telakki edilmektedir. Cogˆrafi ve politik bir fenomen olarak anklav ve eksklavların hem kendisini c¸evreleyen ülke ya da ülkeler ile anavatan arasındaki ikili ilis¸kilerde hem de uluslararası ilis¸kilerde gu¨venlik politikaları bagˆlamında kendi toprak ve nu¨fuslarının boyutlarıyla gayri mu¨tenasip bir s¸ekilde etkili oldukları görülmektedir. Du¨nya yu¨zeyindeki anklav ve eksklavlar hem siyasi ve ekonomik yapıları hem de boyut, nu¨fus ve konumları itibariyle birtakım farklılıklara sahip olmakla birlikte, gu¨venlik sorunlarına sebebiyet vermeleri bakımından birtakım benzerlikler de tas¸ıdıkları go¨ru¨lmektedir. Bir başka deyişle Cebelitarık, Dagˆlık Karabagˆ, Cabinda ya da Kaliningrad o¨rneklerinde oldugˆu gibi uluslararası alanda “bagˆımsız bir meka^n-politik nesne kategorisi” olarak anklav ve eksklavlar her an aktif birer volkan hâline gelebilmektedir. Dolayısıyla anklav ve eksklavların c¸ogˆu mikro sahaya ve birkac¸ bin nu¨fusa sahip olsalar da bu antitelerin jeopolitik açıdan son derece önem arz ettikleri görülmektedir. Bu kitapta anklav ve eksklavlar tanıtılmakta ve güvenlik kavramı ile olan ilişkisine açıklık getirilmektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: