Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ULUSLARARASI İLİŞKİLERE TARİHSEL BAKIŞ - PROF. DR. REFET YİNANÇ’A ARMAĞAN ( ULUSLARARASI İLİŞKİLERE TARİHSEL BAKIŞ - PROF. DR. REFET YİNANÇ’A ARMAĞAN )
ULUSLARARASI İLİŞKİLERE TARİHSEL BAKIŞ - Prof. Dr. Refet Yinanç’a Armağan ULUSLARARASI İLİŞKİLERE TARİHSEL BAKIŞ - Prof. Dr. Refet Yinanç’a Armağan
Yorumları oku
ULUSLARARASI İLİŞKİLERE TARİHSEL BAKIŞ - PROF. DR. REFET YİNANÇ’A ARMAĞAN ( ULUSLARARASI İLİŞKİLERE TARİHSEL BAKIŞ - PROF. DR. REFET YİNANÇ’A ARMAĞAN )
%19 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5x22
Sayfa Sayısı
: 582
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
Liste Fiyatı
: 48,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 38,88 TL
Kazanılan Puan
: 117 NP
Barkod
: 9786057846365
Basım Yılı
: Haziran 2019
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Diplomasi tarihinden uluslararası hukuk konularına, Orta Doğu’dan Asya-Pasifik bölgesi gelişmelerine, Türk dış politikası ve uluslararası politikanın eskimeyen ve güncel meselelerine ilişkin 20 özgün makale. . . Farklı konulara ilişkin bu makalelerin ortak özelliği ise Prof. Dr. Refet Yinanç’ın hepsine bir şekilde dokunmuş olması.

Prof. Dr. Refet Yinanç, sahip olduğu tarih formasyonunu uluslararası ilişkiler disiplinine aktararak, ele aldığı konuları geçmişle günümüz arasında bağ kurup bütüncül bir şekilde inceleyen tarihselci yaklaşımın temsilcisidir. Kitaba katkı sunan yazarların çoğu Refet Hoca’nın rahle-i tedrisinden geçmiş akademisyenlerdir. Dolayısıyla bu eser, bir armağan kitap olmanın ötesinde bir gelenek ve ekolü yansıtma iddiası taşımaktadır.

Eser; Körfez Krizi gelişmelerinden Kıbrıs meselesinin toplumsal boyutuna; Ermenistan ve İran’ın ulusal güçlerinin analizinden Kazakistan’ın çok vektörlü dış politikasına; Hazar Denizi’nin hukuki statüsüne dair imzalanan sözleşmeden Suudi Arabistan’ın Yemen’e askeri müdahalesinin uluslararası hukuk açısından değerlendirmesine; Konfüçyüs felsefesinin Çin dış politikasına etkilerinin incelenmesinden Hint alt kıtasındaki bölünmüşlüğün tarihine, birbirinden kıymetli ve alana katkı sunan makaleler derlemesidir.
Bu ürünü 308 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: