Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Kİ ENERJİSİ ZİHİN VE BEDENİ BÜTÜNLEŞTİRMEK İÇİN DÖRT TEMEL UYGULAMA (  )
Ki Enerjisi Zihin ve Bedeni Bütünleştirmek İçin Dört Temel Uygulama
Kİ ENERJİSİ ZİHİN VE BEDENİ BÜTÜNLEŞTİRMEK İÇİN DÖRT TEMEL UYGULAMA (  )
Barkod
: 9789757200642
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 111
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
12,96
İndirimli Fiyatı
8,42
Kazanılan Puan
25 NP
Bu ürünü 621 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bugün teknoloji hayatımızın her alanına girmiştir. Daha da etkileyici makinelerin gelişimiyle bu süreç devam etmekte, bilgisayarlar insan gücünü gereksiz kılmaktadır. Bilimin bu kadar ilerlemesine rağmen kendi potansiyelimizi anlamak ve kendi iç varlığımızı, özümüzü görüp, kendimizin farkına varmak konusunda pek de yardımcı olamadığını görmekteyiz.

Bu bilimin bizim için yapmasını beklemenin anlamı yok. Her birimizi kendi gücümüzü ve doğamızı anlama sorumluluğunu almak zorundayız. Çin klasiği Saikontan’da insanlar, evrenin kendilerine verdiği sonsuz gücü unutarak kapılarda dilencilik yapan zavallılara benzetilir.

Evrenin insanlara verdiği sonsuz güç, hepimizin içinde var olan Ki enerjisidir. Hemen hemen her kültür Ki enerjisini şu ya da bu şekilde kendilerine göre açıklamıştır. Hindistan’da adına Kundalini denmiştir. Çin’de Chi diye anılmıştır.

Ki enerjinizi güçlendirmek yaşamınızda çok büyük değişikliklere neden olacaktır. Yaşamınızda bedensel güç, dayanıklılık, mutluluk ve başarı istiyorsanız evrensel Ki ile bütünleşmek için çalışmalısınız.

Evrensel Ki ile bütünleşmek için zihin ve bedeni birleştirmek şarttır. Zihin ve bedenin bütünleşmesi bir binanın temeli, bir ağacın kökleridir. Bir gökdelen ancak sağlam bir temel üzerine inşa edilebilir. Uzun, sağlam bir meşe, güçlü bir kök yapısı olmadıkça sadece şiirsel bir düşüncedir. Modern insanın yanılgısı, kökler oluşmadan çiçekler üretmeye çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Aikido’nun büyük ustası Koichi Tohei bu kitabında herkesin yapabileceği egzersizlerle kişisel Ki’nizi nasıl güçlendirebileceğinizi ve bunun dört temel prensibini anlatmakta ve resimlerle göstermektedir.

Bu kitapta açıklanan dört temel prensibi öğrenen kişi, yalnızca kendi zihin ve bedenini bütünleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda başkalarının bunu yapmasına nasıl yardımcı olacağını da öğrenecektir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: