Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
KENDİM OLABİLMEK (  )
KENDİM OLABİLMEK (  )
Barkod
: 9786058518704
Basım Yılı
: Haziran 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 389
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,52
İndirimli Fiyatı
15,74
Kazanılan Puan
47 NP
Bu ürünü 400 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Babam, köyde yakın mesafedeki yerlere giderken atının eğerine yerleştirdiği heybenin bir gözüne beni öteki gözünede kardeşim Yolat’ı oturtarak bizimle yolculuk yapmayı severdi. Heybenin içinde karıncalanan ve uyuşan ayaklarımız attan indirildiğimiz zaman bir süre için de olsa tutmaz olurdu. Buna rağmen bu yolculuklara bayılır babamızın bizi götürmesi için can atardık.

Muyo Aga; “MHP İlçe Başkanlığı’nı sana devrediyorum partinin bu mührü masası Gökçeayvalı’nın kahvesinde defterleri ders çalışırken karalama yapsın diye oğlum Uğur’a verdim, sandalyeleri odunsuz kalınca evde yaktık parti tabelasını da sinemacı Deli Baki’ye saatım“ diyerek parti mührünü bana teslim etti.

Kurultay sonunda birden silah sesleri duyuldu. . .

Eskişehir’e dönerken çol üzgündüm, kaderimi bağladığım, Türkiye’yi süper güç yapacak dünya Türklüğünün ’Dilde, fikirde ve işte birliğini’ sağlayacak olan partim MHP ’ne olmuştu?

“Suçluyuz kazıyınız, altından insan çıkar“deyimi, her insanın savunulacak bir tarafı olduğunun veciz ifadesidir. Öyleyse herkesin savunulacak bir tarafı ve avukat tutma hakkı vardır.

Din ve ahlak kuralları inançları ifade ettiği için üzerinde tartışma dahi yapılamayan durağan ve tutucu kurallardır. Bu nedenle gelişim ve değişime ayak uydurmazlar. Toplumun önünü açarak gelişim ve değişimi sağlayan kurallar hukuk kurallarıdır. İşte bu nedenle din ve devlet işlerini birbirinden ayıran laiklik ilkesi çok ama çok önemlidir.

Singapurlu tüccar ; “Ne Türk’ü isimleriniz Ahmet, Selahattin, Şahabettin hepinizin Arap olduğu isimlerinizden belli“ dedi. Bu sözleri duyunca sarsıldım; kimliğim Türk’tü ama ismim kimliğimi ifade etmiyordu.

“Önce Türk müsün, yoksa Müslüman mı?“ sorusu, maksatlı ve kötü niyetli olduğu kadar kadar, riya dolu bir sorudur. Dünyanın hiçbir yerinde bir İngiliz’e, “Önce İngiliz misin yoksa Hıristiyan mısın; bir Yahudi’ye; önce Yahudi misin yoksa Musevi misin?“ diye sorulmaz. Böyle abes bir soru karşısında, kendilerini hakarete uğramış gibi kabul ederek; “Ne demek istiyorsun; biri dinim, öteki milliyetim; biri ruhum, öteki bedenim, bunlar birbirinin karşıtı değil ki, neden birinin ötekine önceliği olsun?“ diye çok sert tepki gösterirler. Maalesef son yıllarda bu kabil sorular ülkemiz insanına her yerde sorularak, insanlarımızın kafası bilinçli bir şekilde karıştırılmaya, ruhumuz ile bedenimiz birbirinden koparılmaya yani Türklük öldürülmeye çalışılmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: