Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KAZAKİSTAN - TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİN GELECEĞİ SEMPOZYUMU BİLDİRİLER (  )
Kazakistan - Türkiye İlişkilerinin Geleceği Sempozyumu Bildiriler
Yorumları oku
%8 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 293
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 21,60 TL
İndirimli Fiyatı
: 19,87 TL
Kazanılan Puan
: 60 NP
Barkod
: 9789751630773
Basım Yılı
: 2015
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Türkiye Sovyetler Birliği döneminde gerek devlet politikaları, gerekse Sovyetlerin tutumu sebebiyle tarihi ve kültürel bağlarının bulunduğu genelde Türk Cumhuriyetleri, özelde ise Kazakistan ile ilişkilerini istediği şekilde güçlendirememiştir. Sovyetler sonrası dönemde Kazakistan- Türkiye ilişkilerine önem verilmeye çalışılmış ancak istenen sonuçlar elde edilememiştir.


Bu gerekçeden yola çıkan kurumlar “Kazakistan - Türkiye İlişkilerinin Geleceği Uluslararası Sempozyumu“nu düzenlemekle ekonomik, siyasi ve toplumsal gelişmeler ışığında Kazakistan ve Türkiye ilişkilerini değerlendirerek iki ülke arasındaki diyaloğunun gelişiminin desteklenmeis hedeflenmiştir. Sempozyum ile Sovyet yönetiminin dağılmasından günümüze, Orta Asya’daki jeopolitik değişimlerde Türkiye ve bölgesel politik güçlerin etkisi tartışılarak önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler üzerinde durulmuştur. Bunun yanı sıra , iki ülke arasındaki ticaret ve eğitim alanlarındaki faaliyetler incelenerek ülkelerin birbirleri üzerinde oluşturdukları imajı daha iyi anlama ve sorunların çözümü yolunda öneriler sunulmuştur.


İki tam gün süren Sempozyum ile karşılıklı bilgi ve fikir paylaşımı ışığında iki ülkenin dış politikadaki yaklaşımları ayrıntılı olarak tespit edilmiş, aralarındaki iletişimsizliğin ve önyargıların ortadan kaldırılması karşılıklı işbirliğinde dayalı projeler üretilmesi yolunda görüşler ortaya konulmuştur.


Elinizdeki eser sempozyumda sunulan bildirilerden oluşmaktadır. Bildiriler çerçevesinde Türkiye - Kazakistan ilişkileri bütün yönleriyle ele alınmakta ve bu ilişkilerin daha ileri seviyelere taşınmasının yolları aranmaktadır.

Bu ürünü 130 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: