Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KAZAKİSTAN - TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİN GELECEĞİ SEMPOZYUMU BİLDİRİLER (  )
Kazakistan - Türkiye İlişkilerinin Geleceği Sempozyumu Bildiriler
KAZAKİSTAN - TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİN GELECEĞİ SEMPOZYUMU BİLDİRİLER (  )
Barkod
: 9789751630773
Basım Yılı
: 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 293
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
21,60
İndirimli Fiyatı
19,87
Kazanılan Puan
60 NP
Bu kitabı 3,31 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 147 kişi görüntüledi.

Türkiye Sovyetler Birliği döneminde gerek devlet politikaları, gerekse Sovyetlerin tutumu sebebiyle tarihi ve kültürel bağlarının bulunduğu genelde Türk Cumhuriyetleri, özelde ise Kazakistan ile ilişkilerini istediği şekilde güçlendirememiştir. Sovyetler sonrası dönemde Kazakistan- Türkiye ilişkilerine önem verilmeye çalışılmış ancak istenen sonuçlar elde edilememiştir.


Bu gerekçeden yola çıkan kurumlar “Kazakistan - Türkiye İlişkilerinin Geleceği Uluslararası Sempozyumu“nu düzenlemekle ekonomik, siyasi ve toplumsal gelişmeler ışığında Kazakistan ve Türkiye ilişkilerini değerlendirerek iki ülke arasındaki diyaloğunun gelişiminin desteklenmeis hedeflenmiştir. Sempozyum ile Sovyet yönetiminin dağılmasından günümüze, Orta Asya’daki jeopolitik değişimlerde Türkiye ve bölgesel politik güçlerin etkisi tartışılarak önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler üzerinde durulmuştur. Bunun yanı sıra , iki ülke arasındaki ticaret ve eğitim alanlarındaki faaliyetler incelenerek ülkelerin birbirleri üzerinde oluşturdukları imajı daha iyi anlama ve sorunların çözümü yolunda öneriler sunulmuştur.


İki tam gün süren Sempozyum ile karşılıklı bilgi ve fikir paylaşımı ışığında iki ülkenin dış politikadaki yaklaşımları ayrıntılı olarak tespit edilmiş, aralarındaki iletişimsizliğin ve önyargıların ortadan kaldırılması karşılıklı işbirliğinde dayalı projeler üretilmesi yolunda görüşler ortaya konulmuştur.


Elinizdeki eser sempozyumda sunulan bildirilerden oluşmaktadır. Bildiriler çerçevesinde Türkiye - Kazakistan ilişkileri bütün yönleriyle ele alınmakta ve bu ilişkilerin daha ileri seviyelere taşınmasının yolları aranmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: