Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KATI ATIKLAR (  )
Katı Atıklar
Yorumları oku
KATI ATIKLAR (  )
%10 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 224
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 45,00 TL
Kazanılan Puan
: 135 NP
Barkod
: 9789754360950
Basım Yılı
: Mart 2017
Ürünün Tanıtımı

Çöp olarak da adlandırılan Katı Atıklar, yerkürenin ve doğal hayatın geleceğinde önemli sorunların kaynaklarından biri olacaktır. Katı atıkların kimyasal bileşim bakımından anorganik özellik taşıyan bir bölümü yeniden kullanılabilir duruma getirilebilmekte olup, diğer bir kısmına geri dönüşüm işlemleri uygulanarak yeni ürünler veya hammaddeler elde edilebilmekte; or­ganik özellikli olanları ise kompost ve enerji üretimi ile değerlendirilerek katı atık miktarı azaltılmaktadır. Yararlanılamayan kısımlar çevreye zararsız ya­pılara dönüştürülerek düzenli depolara gömülmektedir. Günümüzde tüketime dayalı endüstriyel gelişimin dünya genelinde yarattığı atık sorununun çözümü için modern teknolojik çalışmalar ve araştırmalar yapılmaktadır.


Bu kitap, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Bilimleri AD - Çevre Bilimleri Programı öğrencilerine vermekte olduğum Katı Atıklar derslerine ait ders notlarımın düzenlenmesiyle oluşmuştur.


Konular işlenirken belli bir düzen içerisinde genel hatlarıyla bilgi verilmekte ve Çevre Mühendis­liğini ilgilendiren detaylara girilmemektedir. Konu anlatımına destek olması amacıyla kitabın sonunda ilgili yönetmeliklerden alıntılar konulmuştur.


Kitap Lisans ve Lisansüstü eğitimde Kimya ve Çevre Bilimleri öğrencileri için ders kitabı olarak kullanılabilir. İlgili öğrencilere ve okurlara yararlı olma­sını dilerim.

Bu ürünü 263 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: