Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KAS İSKELET - YUMUŞAK DOKU RADYOLOJİSİ ( KAS İSKELET - YUMUŞAK DOKU RADYOLOJİSİ )
Kas İskelet - Yumuşak Doku Radyolojisi
KAS İSKELET - YUMUŞAK DOKU RADYOLOJİSİ ( KAS İSKELET - YUMUŞAK DOKU RADYOLOJİSİ )
Barkod
: 9789756466230
Basım Yılı
: Ocak 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 22 x 28 (cm)
Sayfa Sayısı
: 903
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%0 İNDİRİM
Liste Fiyatı
340,00
İndirimli Fiyatı
340,00
Kazanılan Puan
1020 NP
Bu kitabı 56,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 278 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İnsan vücudunun geniş bir bölümünü ilgilendiren, farklı anatomik oryantasyon gerektiren ve patolojisi de komplike olan kas iskelet sistemi ve yumuşak dokuların radyolojik değerlendirmesi çoğu zaman yorumlayıcıyı zor durumda bırakabilecek tuzaklar içermektedir. Bu amaçla bu alanda bizlere ışık tutmak üzere her biri değerli veriler taşıyan, çok sayıda kaynak hazırlanmış bulunmaktadır. Bu¬nunla birlikte konunun geniş ve komplike özelliği nedeniyle daha birçok kaynağa gereksinim olduğu da açıktır.

Bu alanda yeni bir bakış açısı ve yeni bir boyut kazandırabilme arzusuyla uzun bir süredir hazırlığı içinde olduğum, kas iskelet ve yumuşak doku radyolojisi kitabı, konvansiyonel yöntemler olduğu ka¬dar ileri radyolojik yöntemleri de içeren özgün olgu ve çizimlerle zenginleştirilmiş bir kaynak olarak hazırlanmıştır. Kitap, radyoloji uzmanları ve uzmanlık öğrencileri için hazırlanmıştır. Bununla birlikte başta ortopedi, fizik tedavi ve romatoloji gibi başhca kas iskelet sistemi ile ilgili branşlar yanı sıra kas iskelet sistemi ile ilişkili tüm tıbbi branşlar için de tavsiye edilebilir niteliktedir. Kitap tıp öğrencisi eğitimine yönelik hazırlanmamıştır. Bununla birlikte, kitabın içeriğinde iskelet sistemine ait temel radyolojik bilg¬ilerin de bulunmasına özen gösterilmiştir.

Kitabın başlangıcında genel anatomi fizyoloji ve fizik bilgileri dışında genel anatomik varyas¬yonlar bölümü bulunmaktadır. İskelet sistemi patolojileri, travma, enfeksiyon gibi ana hastalık gurupları şeklinde başlıklar altında incelenmiştir. Kitabın ayrıca kemik iliği, kaslar ve yumuşak doku gibi dokuya yönelik başlıkları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra majör eklemlerin başlıca MR oryantasyonu ile pa¬tolojilerini veren, diz omuz gibi anatomik bölgelere özel başlıklar da bulunmaktadır. Olgu örnekleri ve patolojiler mümkün olduğunca hastalığa özgü şekiller ve özgün resimlerle örneklenmiştir. Resimlerin hemen tamamı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi olgularına ait örneklerden oluşmaktadır. Kitaptaki bazı olgu örnekleri, sahibi olduğum Radmer tanı merkezi ve bir süre yöneticisi olduğum özel Emart MR merkezinden alınmıştır. Kitabın tüm şekilleri ve şematik çizimleri tarafımdan yapılmıştır.

Kitabın radyolojik bulgular bölümünde, belirli radyolojik bulgular, patolojilerin her zaman oluşturduğu tabloyu yansıtmayan sadece bir hatırlatıcı olarak konulan şematik çizimler ve ayırıcı tanı listesi bulunmaktadır. Kitabın radyolojik anatomi bölümünde ise standart projeksiyonlarda röntgen anatomisi yanı sıra, kesitsel MR anatomisi baz alınarak şematik anatomik illüstrasyonlar hazırlanmıştır. Ayrıca kemik yaşı bölümünde, el çizimleri ve şemalar bulunmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: