Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
KARTAL YUVASI ( MARDİN TARİHÇEDİR )
Kartal Yuvası
KARTAL YUVASI ( MARDİN TARİHÇEDİR )
Barkod
: 3990000016559
Basım Yılı
: Aralık 2007
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 239
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%17 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
20,75
Kazanılan Puan
62 NP
Bu ürünü 274 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bülent Tekin; 1954 yılında, Mardin’in Derik ilçesinde doğdu. İDMMA (Galatasaray) Kimya mühendisliği ve ODTÜ (Gaziantep Kampusu) İnşaat Mühendisliği mezunudur. Edebiyatçılar Derneği, BESAM, TYS ve PEN üyesidir. Halen Gırgır Dergisi’nde yazmaktadır.

Yayımlanmış Eserleri:

“Kızıldan Sarıya“ (şiir), “Tarih Tarih Olsun“ (şiir), “Sevdanla Yaşayacaksan“ (şiir), “Kral Situ’nun Hikayesi“ (roman), “Barışla Güzeldir Sevdam“ (şiir), “Feyyo’nun Felsefesi“ (roman), “Ölümü Vurmak Güneşi Öpmek“ (şiir), “Bir Türkiye Çıkmazı“ (deneme), ve elinizdeki “Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir“ (tarihi roman) eserlerini yazım yaşamına katmış.

Elinizdeki; “Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir“ eseri, coğrafyamızda yaşayan halkların dostluklarına tanıklık ve mihmandarlık yapmış, Mardin şehrimizin, yaşayan tarihsel serüveninin edebi roman dilinde anlatımıdır.

“Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir“ yapıtını zevkle okurken, Mardin’e dair ezberinizi bozacak ve yeni bilgiler ile karşılaşacaksınız.

Farkında olmaksızın; Mardin’i sarpa saran farklı diller, dinler, kültürler ve geleneklerin, birebir yaşadıklarımızın, böylesi bir kitapta anlatımı ile yeniden usumuza çarpacak demokratik ve hoşgörü bilincimizin deşilmesi ve derinleşmesine vesile olacaktır.

Yaşamımızın bir parçası olan kültürlerimiz, Mardin’de kendilerini daha canlı korumaktadır. Bu eser bu canlılığın nasıl bugüne taşındığının sırrını açıklıyor ve bizlerin ufkuna yeni bir çehre sunarak kurgularımızı gözden geçirmemize vesile oluyor.

Mardin mütevazı ve vakurluğu ile her şehirden fazlasıyla tarihsel farklılıklar barındırıp yaşatmış ve bugün de bu farklılıkları tüm zorluklarına rağmen sahiplenmeyi bilmiştir. Mardin, kendisi olma mücadelesini verdikçe güzelleşti. Bu farklılıkları koruma uğruna verdiği mücadele, O’nun çekişmelerinden ziyade dostluklarına, güzel dengelerin sağlanmasına ve kültürel zenginlik olarak yaşamımızda kendini var etmekle de yetinmedi, yanı sıra demokrasi havasını solumamızı, birbirimize hoşgörü ile yaklaşmamız gerektiğine örnek oldu. Kitapta yaşanan bu farklılıkların, ilişkilerin, çelişkilerin, tarihsel arka planını ve yaşananları okuyacaksınız.

Zira bu memleket ve halk köy köy, kaza kaza, il il yazılmadımıydı; o bölgenin, Ülkenin ve halkların içinde bulunduğu ilişki, çelişki, farklılık ve zengin tarihsel algılayışı edinmek mümkün olmayacaktır.

Yazar Bülent Tekin, içinde yaşayıp yetişen, yetinmeyip araştıran, Mardin’de yaşanan tüm renkleri, medeniyetleri; inançsal, sosyal, sanatsal, ekonomik ve tarihsel gelişimini “Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir“ eserinde ’Tarihi Roman’ metoduyla resmetmitir. Okuyup kritik etmeniz dileğiyle.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: