Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
KARŞILAŞTIRMALI POLİTİKA VE SİYASAL REJİMLER (  )
Karşılaştırmalı Politika ve Siyasal Rejimler
KARŞILAŞTIRMALI POLİTİKA VE SİYASAL REJİMLER (  )
Barkod
: 9786056894633
Basım Yılı
: Eylül 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 424
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
16,25
Kazanılan Puan
49 NP
Bu ürünü 196 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Siyaset biliminde karşılaştırma yaparken, siyasal olay ve toplumsal olguların ortaya çıkışı, değişimi ve sosyal olarak sonlanışı ele alınıp, süreç içinde değişkenleri tespit edilerek, bunların bireyin dolayısıyla toplumun yaşamına olan etkisi incelenir. Oysa uzun yıllar Türkiye’de yapılan karşılaştırmalı çalışmalar, sadece ülkelerin devlet kurumlarının ya da anayasal kural ve yapılarının ele alınıp, incelenmesiyle sınırlı kalmış, kapsayıcı bir nitelik kazanamamıştır.

Bu kitapta ise karşılaştırmalı siyaset alanında çalışan siyaset bilimciler ile iç ve dış siyaset arasındaki etkileşimi ele alan uluslararası ilişkiler uzmanları tarafından öne çıkan devletlerle ilgili olarak geniş bilgilerin analiz edilmesi hedeflenmiştir. Siyaseti sadece devlete ilişkin olay ve olgular içine hapseden durağan ve “eskimiş” yaklaşımların dışında canlı ve farklı bir bakış açısı sunacak olan bu kitap, dünyada süregelen siyasi hayatı incelemek isteyen araştırmacılar için yeni bir başvuru kaynağı olacaktır.

Karşılaştırmalı Politika kitabı, siyasi temel kavramlar üzerinde durarak, okurların hem bilgilerini hem de eleştirel analiz kapasitelerini artırmayı amaçlar. Ağırlıklı olarak “siyasal rejimler” üzerinde durulur ancak konular ele alınırken, dar anlamda siyasal kavramlar ve siyasal sistemlere ağırlık veren bir yaklaşımdan ziyade, “siyasal” olanın sosyolojik, kültürel ve ekonomik veçhelerini de vurgulayan bir yaklaşım tercih edilmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: