Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KARDEŞ KALEMLER AYLIK AVRASYA EDEBİYAT DERGİSİ SAYI: 169 OCAK 2021 (  )
Kardeş Kalemler Aylık Avrasya Edebiyat Dergisi Sayı: 169 Ocak 2021
KARDEŞ KALEMLER AYLIK AVRASYA EDEBİYAT DERGİSİ SAYI: 169 OCAK 2021 (  )
Barkod
: 3990000031715
Basım Yılı
: Ocak 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 96
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
16,40
Kazanılan Puan
49 NP
Bu ürünü 55 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Dergilerin Ocak sayıları önemlidir ya da bana öyle gelir: Yeni yılın ilk sayısı, yeni cildin yeni sayısı gibi heyecan verici, yayıncıyı ve okuyucuyu heyecanlandıran yanları vardır. Kardeş Kalemler Dergisi içinse bunlara ilave olarak edebî yarışmalarımızın sonuçlarını ilan ve dereceye giren eserlerinin yayınlanması gibi yönleri var.

Bildiğiniz gibi Avrasya Yazarlar Birliği olarak her iki yılda Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikaye Yarışması düzenlemekteyiz. UNESCO’nun Kaşgarlı Mahmut’un doğumunun 1000. yılını kutlama programına aldığı 2008 yılından itibaren sürdürdüğümüz yarışmanın altıncısını düzenledik.

Dünyadaki salgın şartlarından dolayı yarışmanın seyri hakkında çekincelerimiz vardı ama kararlı davrandık ve ilan ettik.
Her yıl olduğu gibi yine TÜRKSOY ile işbirliği halinde hareket ettik. Bu vesileyle TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve bütün ekip arkadaşlarına, bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ve elbette yazarlar birliklerimize, Azerbaycan Yazarlar Birliği ve 525. Gazet Baş Redaktörü Reşat Mecid, Kazakistan Yazarlar Birliği Başkanı Uluğbek Esdevlet’e, KKTC’den KIBATEK ve Başkanı İsmail Bozkurt’a, Balkan Yazarlar Birliği Başkanı Murteza Sulooca’ya, Gagauz Yerinden Ana Sözü Gazetesi Başredaktörü Tondur Zanet’e, Başkurtistan’dan Başkurt Kızı Dergisi Baş Redaktörü Gulnaz Kutuyeva’ya, Çuvalistan’dan Hür Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı İlya İvanov’a, Özbekistan’dan ziyauz. com İnternet portalı redaktörü Davronbek Tojialiyev, Kırgızistan’dan Aıdarbek Sarmametov’a, Irak Türkmenelin’den Mehmet Ömer Kazancı’ya ve tüm emeği geçen dostlara; elbette Türkiye’den Osman Çeviksoy, Ataman Kalebozan, Emine Duman, Ülkü Taşlıova, Kamuran Özaktürk ve Nurhan Buhan’a teşekkürü borç biliyorum. Çevirmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu yıl 23 Türk devlet ve topluğundan 933 eserin katılımıyla gerçekleşen yarışmada asıl büyük teşekkürümüz eserlerini gönderen yazarlarımızadır. Onların her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz ve dereceye giren yazarlarımızı da tebrik ediyoruz.
Bu sayımızda onların eserleri ve özgeçmişlerinden oluşan bir dosya bulacaksınız.
Bu yıl derecelerimiz Azerbaycan’dan Neriman Abdülrahmanlı, Türkiye’den Arzu Toprak, Irak Türkmeneli’nden Kemal Beyatlı ve Kazakistan’dan Abubakir Kairan arasında paylaşıldı.
Yazarlarımızı tekrar tebrik ediyoruz, eserleri okurken eminim sizler de jüri üyelerimizle aynı fikirde olursunuz.
Değerli dostlar,

Bu heyecanları bizlerle paylaşan ve son Genel Kurulumuzun Divan Başkanı yazar Mehmet Çetin’in vefat haberini geçen sayımızda sizlerle paylaşmıştık.

Bu sayımızda da onun güzel şiirlerinden iki örnek ve dostlarının onun hakkında yazdıklarını sizlere arz etmek istedik.

Mehmet Çetin’in hatırasını yaşamak ve yaşatmak bizim dostluk borumuzdur. Kendisine rahmet diliyoruz.

Sizlerin de yeni yılınızı kutluyor, bu vesileyle sağlık, huzur ve verimli bir yıl diliyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: