Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KAMU YÖNETİMİ KLASİKLERİ (  )
Kamu Yönetimi Klasikleri
Yorumları oku
KAMU YÖNETİMİ KLASİKLERİ (  )
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 872
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 46,30 TL
İndirimli Fiyatı
: 37,04 TL
Kazanılan Puan
: 111 NP
Barkod
: 9786056619441
Basım Yılı
: Ağustos 2016
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Elinizdeki kitap, Kamu Yönetimi çalışma alanının gelişmesine katkısı olmuş ve halen olan temel makalelerden oluşan çok de­ğerli bir koleksiyondur.


Kamu Yönetimi Klasikleri kitabında editörler Jay M. Shafritz ve Al­bert C. Hyde Kamu Yönetiminin temel prensiplerini ve tartışma alanlarını bu konudaki en önemli akademik makaleler aracılığıyla okuyucu ile buluşturmaktadırlar. Tarihi süreci takip eden bu kitap, daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı da yapmış olan Woodrow Wilson’ın modern anlamda Kamu Yönetiminin doğuşu olarak kabul edilen makalesi ile başlamakta ve günümüz akade­misyenlerinin makaleleri ile devam etmektedir. Kamu Yönetimi alanının klasik bir eseri olan ve dünya çapında çok sayıda üniver­sitenin kamu yönetimi bölümlerinde temel ders kitabı olarak oku­tulan bu kitap, Türkçe’ye editörler Doç. Dr. Hüseyin Akdoğan ve Dr. Serkan Altuntop’un liderliğinde çok sayıda değerli bilim insanının katkıları ile kazandırıldı. Çeviri editörleri ve çevirmenlerin büyük kısmının Kamu Yönetimi veya Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında ve yine çoğu itibariyle başta ABD olmak üzere yurtdışında doktorası­nı yapan, kitabın konusuna hakim akademisyenlerden seçilmesi­ne özen gösterildi.


52 başlıktan oluşan bu kitapta Kamu Yönetimi alanının en temel konuları denebilecek Taylor’un bilimsel yönetiminden, Maslow’un ihtiyaçlar teorisine, Weber’in bürokrasisinden Simon’un Yönetim Atasözlerine oradan günümüze kadar gelen organizasyon teorisi, insan kaynakları yönetimi, bütçe, kamu politikası, sosyal politika ve kamu hizmet etiği gibi pek çok konudan makaleye yer veril­mektedir.


Kitabın kamu yönetimi alanında çalışanlar veya alana ilgi duyanlar için faydalanacakları bir kaynak olması dileğiyle…

Bu ürünü 472 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: