Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KAMU VE ÖZEL KESİMDE 3P (SAYIŞTAY UZMAN DENETÇİSİ) ( PERFORMANS ÖLÇÜMÜ, PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ, PERFORMANS DENETİMİ )
Kamu ve Özel Kesimde 3P (Sayıştay Uzman Denetçisi)
KAMU VE ÖZEL KESİMDE 3P (SAYIŞTAY UZMAN DENETÇİSİ) ( PERFORMANS ÖLÇÜMÜ, PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ, PERFORMANS DENETİMİ )
Barkod
: 9786054515455
Basım Yılı
: Mayıs 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 432
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
74,07
İndirimli Fiyatı
66,66
Kazanılan Puan
200 NP
Bu kitabı 11,11 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 385 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Kitabın Amacı: Günümüzde toplumsal, siyasal ve iktisadi alanlarda hızlı bir değişim süreci yaşanmaktadır. Hemen hemen tüm ülkelerde, yaşam standartlarının geliştirilerek daha adil ve eşitlikçi bir temelde mal ve hizmet sunumunu öngören bir toplum yapısının tasarlanmasına yönelik araştırma ve sorgulama süreci yaşanmakta ve giderek bu hususun önemi artmaktadır.

Bu çerçeveden bakıldığında siyasal ve yönetsel konuların çağdaş uygulamalara paralellik sağlayacak şekilde sistematik olarak ele alınması ve incelenmesi zorunluluğu ön plana çıkmaktadır. Uygunluk denetimi ve mali denetim muhasebe ve mali disiplin sağlama noktasında denetim ihtiyaçlarını karşılayan denetim türleri olmakla birlikte sürekli gelişimin anahtarı performans denetimidir.

Dünyadaki gelişmeleri takip etmek ve çağı yakalamak için gerek kamu kesiminde gerekse özel kesimde performans denetimlerine önem verilmesi gereklidir.

Türkiye olarak kamu mali yapısı ve yönetim sisteminde önemli değişiklikler yaşadığımız bir süreçten geçiyoruz. Eski bilgi, teamül ve alışkanlıklara sahip kamu idareleri yeni döneme ve yeni prensip ve ilkelere alışmada bocalama dönemi yaşamakta ve uygulamada çok sık sıkıntılarla karşılaşmaktadırlar.

Kitabın amaçları şunlardır:
1- Kamudaki geçiş döneminde özellikle performans denetimi alanındaki sıkıntıları en aza indirgemek; kurumlar arasında uygulamada birlik sağlamak, yeni kavramlara, sistemlere ve iş süreçlerine daha kısa zamanda adapte olunmasına yardımcı olmak.
2- Bağımsız Denetim alanında çalışan denetçilere performans denetimi ve metodolojisini tanıtarak; onların bu alandaki algılarını yükseltmek ve bu alanda yapacakları çalışmalarda onlara rehberlik yapmak.
3- Türkiye’de akademik camiada denetim bağımsız denetim olarak algılanmakta ve kamu denetimi göz ardı edilmektedir. Akademisyenlerin bağımsız denetim alanındaki mali denetim ağırlıklı denetim anlayışlarını yıkarak, kamu denetimine ve denetim türlerine olan ilgisini arttırmak ve üniversitelerde verilen denetim eğitimlerinin çerçevesini genişletmek.
4- Birbirine oldukça yaklaşan ortak denetim ve muhasebe standartlarını kullanan kamu denetimi ile özel denetimi birbirine yaklaştırmak.
5- Türkiye’de Performans Denetiminin ilk ve tek öncüsü olan T. C Sayıştay Başkanlığının performans denetimi bilgisini ve tecrübelerini tüm kurumlarla, kamuoyuyla, özel kesimle ve bu konuda araştırma yapan tüm araştırmacılarla paylaşmak.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: