Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KAMU RUHU: POSTMODERN KİMLİKSİZLİĞE KARŞI DURUŞLAR (  )
Kamu Ruhu: Postmodern Kimliksizliğe Karşı Duruşlar
KAMU RUHU: POSTMODERN KİMLİKSİZLİĞE KARŞI DURUŞLAR (  )
Barkod
: 9786058818354
Basım Yılı
: Mart 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 399
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%32 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
20,40
Kazanılan Puan
61 NP
Bu ürünü 347 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Pek çok kavram vardır ki, dünya tarihinin seyrini değiştirmiş, yeni kurulan düzene adını vermiş, bu kavramların peşinden koşan milyonlar yeni bir dönemin kapılarını bu kavramın büyüsüyle ardına kadar aralamışlardır.

Fransız İhtilalinin başat kavramları olan özgürlük, eşitlik, kardeşlik sloganlarıyla Bastili basan halk yeni bir dünyanın habercisiydi ve yeni bir sistemin ayak seslerini de tüm dünyaya duyuruyordu. Aslında bu ses 19. yüzyıl içinde gelişmeye başlayacak olan ulus devletlerin sesiydi. Aynı dönem 1848 işçi ayaklanmalarıyla baş gösteren sosyalizmin de kendini göstermeye başladığı bir çağa da tekabül etmektedir.

Dünya adeta kaynamaktadır ve belki dünya tarihinin ’en uzun yüzyılı yaşanmaktadır. İşte bütün bunlar , önceden sadece imparator , hadedan, sultan hükümranlığıyla yönetilen ve ’tebaa’ya da ’serf’ olarak tanımlanan kesimler birey ve toplum olarak siyasi arenada kendilerini göstermeye balkladılar. Gelişen burjuvazi ulus devlet ve onunla birlikte kendini göstermeye başlayan milliyetçilik akımlarınında ülkeleri sarması yine bu döneme rastlar. İmparatorluklar yerini yavaş yavaş milli devletlere bırakmaya başlamışlardır. Bu iradi bir sebeple değil zorunlulukla olmuştur. Çünkü yeni dünyada birey ve toplum artık itici güçtür. ve ulus devletinin yapı taşını da bunlar oluşturur. işte milliyetçilik yek tek bireylerin aynı şeyleri düşünmye aynı şekilde okumaya , aynı şeyleri söylemeye, aynı amaç doğrultusunda hareket etmeye başlamasıyla daha da belirginleşen ve eskiden de var olan ’aidiyet’ ve ’asabiyet’ duygusunun en üst skalasını oluşturan bir anlayış olarak ortaya çıkmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: