Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KAMU HARCAMALARI VE EKONOMİK BÜYÜME ARASINDAKİ İLİŞKİ ÜLKELERİN GELİŞMİŞLİK DÜZEYİNE GÖRE BİR ANALİZ ( KAMU HARCAMALARI VE EKONOMİK BÜYÜME ARASINDAKİ İLİŞKİ ÜLKELERİN GELİŞMİŞLİK DÜZEYİNE GÖRE BİR ANALİZ )
Kamu Harcamaları ve Ekonomik Büyüme Arasındaki İlişki Ülkelerin Gelişmişlik Düzeyine Göre Bir Analiz
KAMU HARCAMALARI VE EKONOMİK BÜYÜME ARASINDAKİ İLİŞKİ ÜLKELERİN GELİŞMİŞLİK DÜZEYİNE GÖRE BİR ANALİZ ( KAMU HARCAMALARI VE EKONOMİK BÜYÜME ARASINDAKİ İLİŞKİ ÜLKELERİN GELİŞMİŞLİK DÜZEYİNE GÖRE BİR ANALİZ )
Barkod
: 9786257296519
Basım Yılı
: Aralık 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 118
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
22,00
İndirimli Fiyatı
16,50
Kazanılan Puan
50 NP
Bu ürünü 76 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Kamu harcamalarının ekonomi üzerinde büyüme yaratacağı, 1929 Büyük Buhran sonrasında güçlü bir şekilde savunulmaya başlanmıştır. Özellikle Keynes’in talep yönlü ekonomik yaklaşımları, kamu kesiminin piyasada güçlü talep oluşturması gerektiğini savunmaktadır. Piyasada talep artışı yaşanması ile beraber, girişimciler ve üreticiler tarafından da arz artırılacaktır. Ancak, bu durumun her zaman bu kadar basit olmayacağı görüşü, tartışmaların yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle 1973 Petrol Krizi ile beraber yaşanan stagflasyon sorununa mali politikaların çözüm olamaması, kamu harcamalarına olan bakış açısında değişikliklere neden olmuştur. Günümüzde hâlen kamu harcamalarının ekonomi üzerinde etkisi tartışılmaktadır. Özellikle gelişmekte olan ülkelerin yeterli sermaye birikimine ve teknolojik altyapıya sahip olmaması, ekonomik atılım için kamu sektörüne ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir. Diğer yandan ise kamu harcamalarının etkin ve verimli kullanılmadığı iddiası bulunmaktadır. Gelişmiş ülkelerde ise mevcut refahın ve zenginliğin korunması ve sürdürülebilmesi gerekliliği, kamu sektörüne yeni görevler vermektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: