Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KAMİL MÜRŞİDİN PORTRESİ ( KAMİL MÜRŞİDİN PORTRESİ )
Kamil Mürşidin Portresi
KAMİL MÜRŞİDİN PORTRESİ ( KAMİL MÜRŞİDİN PORTRESİ )
Barkod
: 9789757969105
Basım Yılı
: 1998
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,8 x 21
Sayfa Sayısı
: 128
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
6,50
İndirimli Fiyatı
4,55
Kazanılan Puan
14 NP
Bu ürünü 864 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Prof. Dr. Ahmet Yüksel Özemre ile Sohbetler:
Türkiye'nin ilk Atom Mühendisi, danışman ve yazar Ahmet Yüksel Özemre'nin 1996 yılında Trabzon Kuzey TV'de Necmettin Şahinler'in sunumuyla yaptığı iki sohbet ve aynı yıl Trabzon'da verdiği bir konferans, Necmettin Şahinler tarafından ses kayıtlarından deşifre edilerek kitap haline getirilmiştir. İşte bu eser böylece meydana gelmiştir.

Eserde konuşma metninin doğallığı muhafaza edilmiş, konuşmalarda doğal olarak kullanılan Osmanlıca kelime haznesinin açıklanması için eserin sonuna "Mini Sözlük" eklenmiştir.

Tarikatlar ilk safiyetleri içinde birer İlmiLedün okulu iken kurumsallaşmalarının kaçınılmaz sonucu olarak yavaş yavaş yozlaşmış ve bu, Türkiye'de, Cumhuriyet idaresinin tekkeleri kapatmasıyla sonuçlanmıştır. Ama bu kapatma tarikatları ortadan kaldıramamış, olsa olsa, faaliyetlerini pekala da mümkün olabilecek bir denetimin dışına, gizliliğe taşımıştır. Bir tarikat kolunun, bir tekkenin ekseni insanları manevi yolda reşid kılma dirayeti ve selahiyetiyle donatılmış olan Kamil Mürşid'dlr. Böyle bir kemale erişmek her babayiğidin kan değildir. Bunun çok zor ve çok sıkı disiplinli bir hazırlığı ve olağanüstü bir gayreti gerektiren bir yoluyordamı vardır. Bunu başarıyla tamamlamayan bir kimseye Şeyhlik, Mürşidin icazeti asla verilmez. Ama eğer denetim yoksa, böyle bir eğitimi ve kem3ali olmayan kötü niyet sahibi ham ervaha da gün doğmuş olur. Pekçok saf insanın düzmece şeyh ve mürşidlerin tuzağına düşmekte olduğuna medya da son senelerde ışık tutmuş bulunmaktadır. Bu kitap, işin aşinası olamıyan fakat tarikata girmeğe heves edenlerin ne git tehlikelerle karşılaşabileceklerine dikkati çekmekte; gerçek manevi mürebbi olan Kam Mürşidler ile bu yolun kalpazanları arasındaki farkların idrak ve temyiz edilebilmesi için de bir takım somut kriterler sunmaktadır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: