Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KAMALİZM ( CHP PROGRAMININ İZAHI )
KAMALİZM ( CHP PROGRAMININ İZAHI )
Barkod
: 9789753435277
Basım Yılı
: Mayıs 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 110
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
7,41
İndirimli Fiyatı
5,56
Kazanılan Puan
17 NP
Bu ürünü 1071 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Türk genel devrimi bir rasgele işi değildir. Bunun içindir ki, Türk Büyük Devrimcisi’nin ruhundaki atılımları, onu tutuşuturan sebepleri hepsinden önce incelemek gerekir. Ancak o vakit Büyük Devrimci’nin hangi kaynaktan esin alarak bunu ulusa ve çevresine nasıl aşıladığını görebiliriz“ (. . .

) “Kemâlizm, (. . .

) inanı gönülleri kazanarak yaratmış ve yükselttiği için yükselmiştir. Amaçladığı gaye de ulusun kalkınma davasıdır. (. . .

) İşte Atatürk’ün büyük eserini toplayan ’Cumhuriyet Halk Partisi’nin’ programı üzerinde bir araştırma gerekliğini bu sebeple duydum. “ Şeref Aykut Şeref Aykut, 1936 yılında yayımlanan bu kitabında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin programı temelinde Kemalist Devrim’in üzerinde kurulduğu “Egemenlik ulusundur“ likesinin derinlemesine incelemektedir. II. Abdülhamit döneminde özgürlükçü hareketlerde yer alması nedeniyle tutuklamalara ve sürgünlere maruz kalan Aykut, İstanbul Hukuk Mektebi mezunudur. Meclisi Mebusan’ın son döneminde Edirne milletvekili olmuştur. İstanbul’un işgalinden sonra tutukalanarak Malta Adası’na sürgüne gönderilmiş, serbest bırakılınca Anadolu’ya geçmiştir. Edirne milletvekili olarak TBMM’de takdim edilen Aykut, milletvekilliği sona erince Türk dili ve tarihi araştırmalarıyla meşgul olmuştur. IV. , V. ve VI. Dönemlerde tekrar milletvekili seçilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: