Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KAFDAĞI’NIN GÖLGESİNDE ALEM-İ SUĞRA ( BİLİM, FELSEFE VE DİNİN EKSENİNDE )
Kafdağı’nın Gölgesinde Alem-i Suğra Bilim, Felsefe ve Dinin Ekseninde
Yorumları oku
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 168
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 16,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 12,80 TL
Kazanılan Puan
: 38 NP
Barkod
: 9789756130629
Basım Yılı
: Ekim 2016
Ürünün Tanıtımı

Bugünkü rakipsiz Bilimin ‘deney ve gözlem’ yöntemi, görece en sağlam yöntemdir; buna rağmen, körler ile sağırlar için yok hükmündedir. Gördüklerimizi, duyduklarımızı ve hissettiklerimizi çıkarırsanız, ‘bilgi’ adına hiçbir şey kalmaz; daha ilk bakışta Fizik, Kimya, Biyoloji ile Sosyal Bilimlerin çoğu ‘görecelilik’ hükmünü kazanıyorsa, bizim ‘kanıtlar’ talep ederken, gerçeklik adına neyi ifade ettiği bizleri düşündürmelidir. Düşündürmeli! Dönüp yine düşünmeli, bizim ‘düşünce’ dediklerimizin neleri kapsadığını.


Yaratıcı, Varlık ve İnsan! Bu üç konu benim ayrılmaz birer yoldaşımdır. İnsanoğlu ilk Yeryüzüne indiğinde ‘neden?’ demiş olmalı ve bugüne kadar da bunu demekle meşguldür! Varoluş nedir, ‘’Neden hiçbir şey yerine bir şeyler var?’’ (G. Leibniz) Ne Yaptık? Ne Yapmalı? Acaba ‘İnsan, içerisindeki boşluğu ufak işlerle geçiştirip bu boşlukları kapatırsa, yeterli midir?’


Bu eserde, Kafdağı’nın geçmişine uzandık; Sümer dağlarında, Kutsal Metinlerde ve görkemli Tasavvuf alimlerinin konu hakkındaki yazılarına müracaat ederek akademik bir yolculuk yaptık aynı zamanda. Hikayeler anlattık; Danyar ile Zennun’un yaşam öykülerinin dili ve bahanesiyle bazı temel düşünce ile arzuları yorumlamaya çalıştık. Temel bazı dinsel, felsefi ve bilimsel konuları derleyerek kitaba aldık. Sonra yeri gelmişken, insan yaşamının üzerinde geliştiği putlara değindik. Böylece ’Küçük Evren’ olan insanı, Alemi Suğra olarak özetledik.


2005 yılında yazmış olduğum makaleler dışında, 2008 yılında ‘’Tevrat, İncil ve Hindu Kaynaklarında Hz. Muhammed’’ kitapçığı, ilk basılı çalışmamdır. ‘’Çöle Düşen Deli’’ ile ‘’Kurdname’’ 2013 yılında yayınlanan iki kitabımın biri Sosyoloji ve Felsefe, diğeri Tarihle ilgilidir.


Yüce Allah Alim’dir; tüm Bilimsel, Felsefi ve Dinsel bilgilerin esas kaynağı O’dur! ‘’Senin bize öğrettiğinden başka bilgimiz yoktur.’’ (Bakara, 32)

Bu ürünü 315 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: