Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ DERGİSİ CİLT:2 SAYI:1 HAZİRAN 2014 ( KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ DERGİSİ CİLT:2 SAYI:1 HAZİRAN 2014 )
Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Cilt:2 Sayı:1 Haziran 2014
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ DERGİSİ CİLT:2 SAYI:1 HAZİRAN 2014 ( KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ DERGİSİ CİLT:2 SAYI:1 HAZİRAN 2014 )
Barkod
: 2147930514066
Basım Yılı
: Haziran 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19x26 cm
Sayfa Sayısı
: 200
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
31,50
İndirimli Fiyatı
28,98
Kazanılan Puan
83 NP
Bu ürünü 131 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Değerli Okurlar,

Zengin içeriğiyle üçüncü sayısına ulaştığımız Dergimizi sizlere sunma mutluluğu içindeyiz. Bu sayımızda Kamu Hukuku alanında yer alan makalelerin ilki Arş. Gör. Gözde Atasayan tarafından, gündemimizi de yarattığı farklı tartışmalarla meşgul etmiş olan Anayasa Mahkemesi’nin “Twitter” ve “Youtube” Kararları Üzerine Bir Değerlendirmesi ile başlıyor. Yrd. Doç. Dr Aslıhan Erbaşı ise İngilizce yazdığı makalesinde; Stabilizasyon Şartlarının Ev Sahibi Devletlerin İnsan Hakları Yükümlülüklerini Etkileme Potansiyelinin BTC Boru Hattı Yasal Çerçevesi Örneğinde İncelenmesi üzerinde duruyor. Arş. Gör Akasya Kansu ise Brezilya Anayasa Yargısı konulu çalışmasıyla bizlere konuya ilişkin farklı bir perspektif sunuyor.

Özel Hukuk alanına ilişkin makalelerimiz sayıca biraz daha fazla. İlk iki makalemiz ticaret hukuku alanında, bunlardan ilki Anonim Şirketlerde Özel Denetim İsteme Hakkı başlığı ile Yrd. Doç. Dr. Sema Aydın tarafında ele alınıyor. Arkasından Ar. Gör. Onur Görmez tarafından Nükleer Santral İşletenin Kusursuz Sorumluluğu konulu çalışması geliyor. Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Eroğlu ise, Sürdürülebilir Şirketlere Nasıl Ulaşılabilir’e ilişkin İngilizce makalesiyle dergimizin içeriğinin zenginleşmesine katkıda bulunuyor. Yine özel hukuk alanında Arş. Gör. Ekin Ömeroğlu’nun Hukuk Muhakemeleri Kanununa Göre Tahkim Yargılama Usulü konulu çalışması dergimizde yerini alıyor.

Dergimizin karar incelemesi bölümünde ise, iş hukuku alanına ilişkin iki değerlendirme bulunuyor. Ar. Gör. Deniz Ugan Çatalkaya tarafından yazılan İş Sözleşmesinin Geçerli Feshinden Sonra Yapılan Sulh Sözleşmesi ve Yargıtay’ın Konuya İlişkin Kararlarının Değerlendirilmesi konulu karar incelemesi güncel yaklaşımları ortaya koyarken, Ar. Gör. Hande Heper’in Meslek Edinilmiş Geçici İş İlişkisi ile İlgili Yargıtay Kararının İncelenmesi konulu değerlendirmesi bizlere farklı perspektifleri sunuyor.

Dergimizde son çalışma olarak İngilizce bir tebliğ yer alıyor. Ekim ayı içerisinde Harvard Hukuk Fakültesinden gelerek hukuk fakültemizi ziyaret eden, çeşitli sunum ve konferanslar veren, anayasa hukuku alanında çalışmalarıyla bilinen profesör Vicki C. Jackson dergimize “Ölçülülük” ilkesine ilişkin verdiği tebliği ile büyük katkıda bulunuyor. “Proportionality: Rules and Adjudication” başlığını taşıyan bu tebliğ dergimiz aracılığı ile okuyucularımızla buluşturuluyor.
Anayasa Mahkemesinin “Twitter” ve “Youtube” Kararları Üzerine Bir Değerlendirme, Arş. Gör. Gözde ATASAYAN
Stabilizasyon Şartlarının Ev Sahibi Devletlerin İnsan Hakları Yükümlülüklerini Etkileme Potansiyelinin BTC Boru Hattı Yasal Çerçevesi Örneğinde İncelenmesi, Yrd. Doç. Dr. Aslıhan ERBAŞI
Brezilya Anayasa Yargısı, Arş. Gör. Akasya KANSU
Anonim Şirketlerde Özel Denetim İsteme Hakkı, Yrd. Doç. Dr. Sema AYDIN
Sürdürülebilir Şirketlere Nasıl Ulaşılabilir: Esnek Hukuk Kuralları
(Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilir Yatırımlar) mı
Yoksa Bağlayıcı Hukuk Kuralları (Şirketler Hukuku) mı?, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer EROĞLU
Nükleer Santral İşletenin Kusursuz Sorumluluğu, Arş. Gör. Onur GÖRMEZ
Hukuk Muhakemeleri Kanunu’na Göre Tahkim Yargılama Usulü, Arş. Gör. Ekin (HACIBEKİROĞLU) ÖMEROĞLU
İş Sözleşmesinin Geçerli Nedenle Feshinden Sonra Yapılan Sulh
Sözleşmesi ve Yargıtayın Konuya İlişkin Kararının Değerlendirilmesi, Arş. Gör. Deniz UGAN ÇATALKAYA
Meslek Edinilmiş Geçici İş İlişkisi ile İlgili Yargıtay Kararının İncelenmesi, Arş. Gör. Hande HEPER
Proportionality: Rules and Adjudication, Prof. Dr. Vicki C. JACKSON
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: