Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İSTATİSTİKSEL VERİ ANALİZİ 1 ( SPSS VE MINITAB UYGULAMALI )
İstatistiksel Veri Analizi 1
İSTATİSTİKSEL VERİ ANALİZİ 1 ( SPSS VE MINITAB UYGULAMALI )
Barkod
: 9789758606573
Basım Yılı
: Ocak 2007
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 164
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%24 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
19,00
Kazanılan Puan
57 NP
Bu kitabı 3,17 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 703 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

2000’li yıllarla birlikte bilgisayar ve internet ortamının sağladığı veri çokluğu, veri analizi ile ilgili kavram ve konuları popüler hale getirmiştir. Günümüzde, sayıları her geçen gün artan paket programları ile istatistiksel veri analizini uygulayabilmek oldukça kolaylaşmıştır. İstatistiksel Veri Analizi -1 (SPSS ve MINITAB Uygulamalı) başlıklı bu kitabın kaleme alınış amacı, konu anlatımından ziyade iki popüler istatistiksel paket programı olan SPSS ve MINITAB’dan elde edilen çıktıların yorumlanabilmesine hizmet etmektir.

İstatistiksel veri analizi oldukça geniş kapsamlı bir konudur. Bu kitap bir seri olarak kaleme alınması düşünülen bu konunun ilk kitabıdır. Kitapta ele alınan başlıklar betimleyici ve çıkarımsal istatistiğin bazı temel konularıdır.

Kitapta öncelikle kullanılacak analiz türünü belirleyen ölçek düzeyleri ele alınmış ve hemen ardından veri ve türleri açıklanmaya çalışılmıştır. Verilerin görsel olarak yapılarını ortaya konan grafikler konusu, farklı grafikler ele alınarak ve yorumları yapılarak anlatılmaya çalışılmıştır.

Ardından veri grubunu özetlemeye yarayacak, betimleyici istatistikler konusu kısaca ele alınmış, devamında ise hipotez testleri, varyans analizi ve doğrusal regresyon konusu, SPSS ve MINITAB paket programlarından elde edilen çıktılar üzerinde açıklanmaya çalışılmıştır. Uygulamalarda SPSS 10. 0 ve 13. 0 ile MINITAB 14. 0 sürümleri kullanılmıştır. Kitabın sonunda ise öğrencilere ve ilgili araştırmacılara yararlı olabilecek, kitapta anlatılan konulara ilişkin olarak hazırlanan sorular kısmına yer verilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: