Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İŞLETME YÖNETİMİ ( İŞLETME YÖNETİMİ )
İşletme Yönetimi
İŞLETME YÖNETİMİ ( İŞLETME YÖNETİMİ )
Barkod
: 9789759000032
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
:
Sayfa Sayısı
:
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
20,50
Kazanılan Puan
62 NP
Bu kitabı 3,42 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 693 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
İşletmeler, sunmuş oldukları mal ve hizmetlerle yaşamımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. İşletmelerin yeni dünya düzeni içinde küreselleşmenin beraberinde getirdiği imhacı bir rekabet ortamında rekabetçi yapılarını korumak ve geliştirmek etkin bir biçimde yönetilmeye ihtiyaçları bulunmaktadır. Etkin bir yönetim için de, işletme yöneticilerinin sağlam bir yönetim bilgi birikimine sahip olmaları gerektiği yadsınmaz bir gerçektir. Böylece, yöneticiler, işletmenin kıt kaynaklarını, etkili ve verimli bir biçimde kullanarak, örgütü hedeflerine ulaştırmaktadırlar.PROF. DR. GÜLAY BUDAK

İzmir’de doğdu. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon programında yüksek lisans derecesini, 1990 yılında ise doktor ünvanını aldı. 1992 yılında Yardımcı Doçent, 1998 yılında Doçent, 2004 yılında Profesör ünvanını alan Budak; halen Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde Profesör olarak görevini sürdürmektedir.

!993 yılında yaklaşık bir yıl süre boyunca İzmir Ticaret Odası’nda KOBİ’ler konusunda uzman-müşavirlik görevini yapmış bulunan Budak’ın; İşletme Yönetimi, Halkla İlişkiler, KOBİ’ler, Ayakkabıcılık sektörü yapılanma modeli ile ilgili konularda yayınlanmış kitapları ve makale, bildiri ve alan araştırmaları bulunmaktadır.

Gülay Budak birçok özel ve kamu kuruluşunda; İletişim ve Beden Dili, Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi, İletişim ve İnsan İlişkileri, Liderlik ve Motivasyon, Toplam Kalite Yönetimi, Stres ve Yönetimi gibi çeşitli konularda eğitim semineri hizmetleri vermiştir.
Genel anlamda yönetim, faaliyet alanı ve ölçek farkı gözetmeksizin tüm işletmeler ve kurumlar için evrensel olma özelliğine sahip olan önemli bir kavramdır. Yönetim olgusunun önemi; işletmelerin amaçlarına ulaşmalarını sağlayacak konuları kapsamasından gelmektedir.
Bu doğrultuda, hazırlanan bu kitapta; işletme yönetimi ile ilgili temel kavram ve yaklaşımlara, yönetim işlevlerine, bağlantı süreçleri olarak karar verme ve örgütsel iletişim konularına, toplam kalite yönetimi, benchmarking, öğrenen örgütler, temel yetenek, dış kaynaklardan yararlanma, küçülme, çatışma ve kriz yönetimi gibi, işletme yönetimi ile ilgili temel konu ve uygulamalara yer verilmiştir.
İşletme yönetimi adlı bu kitap, çeşitli fakülte ve yüksekokullardaki eğitim programlarında yer alan İşletme Yönetimi derslerinde okutulabilecek ve aynı zamanda yönetici ve yönetici adaylarının yönetim becerilerini geliştirmeye olanak sağlayacak konu ve bilgileri içermektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: