Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İŞLETME MATEMATİĞİ (  )
İŞLETME MATEMATİĞİ (  )
Barkod
: 9789757429913
Basım Yılı
: 2010
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 708
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
31,48
İndirimli Fiyatı
29,91
Kazanılan Puan
90 NP
Bu kitabı 4,99 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 442 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Son yıllarda işletme, finans, iktisat ve diğer sosyal bilimlerde, matematiğin kullanımı gittikçe artmaktadır. Matematik iş hayatında geleceğin yönetici adayları olarak yetiştirilen bu öğrencilerin eğitimlerinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. İşletmelerde yöneticiler sık sık çeşitli alternatifler arasından uygun birinin seçimi problemi ile karşı karşıya kalırlar. Aslında bu seçim süreci bir karar problemidir. Karar alma durumunda, eldeki problemin sayısallaştırılıp çözülmesi, optimal karara ulaşmak için karar vericiye yol gösterici olmaktadır. İyi bir matematik bilgisi ile donatılmış yöneticiler, kantitatif teknikleri etkin bir şekilde kullanarak daha doğru kararlar verebileceklerdir.

Bu kitap uygulamalı bir matematik kitabıdır. Kitapta analiz, cebir, olasılık ve sonlu matematikten seçme konular yer almaktadır. Kitabın amacı; öğrencilerin, gerçek hayatta karşılaştıkları problemleri, farklı açılardan ele alarak ayrıntılı olarak analiz etme yeteneğinin gelişimine yardımcı olmak ve bu problemlerin çözümünde matematiğin bir araç olarak nasıl kullanılabileceğini göstermektir. Bu nedenle kitapta esas olarak, kavramların özümsenmesi ve ilişkilerin modellenmesi üzerine yoğunlaşılmıştır. Kitaptaki konular iki sömestrlik ders programına göre tasarlanmıştır.

Kitaptan Bölümler aşağıdadır;

Matematiksel Modelleme, Sayı Sistemleri, Fonksiyonlar, Lineer Modeller, Limit, Türev ve Diferansiyel, Lineer Olmayan Modeller, Taylor Formülü ve Uygulamaları, Çok Değişkenli Fonksiyonlar, Belirsiz İntegraller, Genelleştirilmiş İntegraller, Çok Katlı İntegraller, Diferansiyel Denklemler, Sonsuz Diziler ve Seriler, Matris Cebri, Belirsizliğin Matematiği, Markov Sistemleri, Lineer Programlama, Öklit Uzayları, Finans Matematiği. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: