Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İSLAM’I DÜŞÜNMEK ( BİR DİNİ ANLAMA DENEMESİ )
İslam’ı Düşünmek
İSLAM’I DÜŞÜNMEK ( BİR DİNİ ANLAMA DENEMESİ )
Barkod
: 9786057493101
Basım Yılı
: Kasım 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 112
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
24,00
İndirimli Fiyatı
18,00
Kazanılan Puan
68 NP
Bu ürünü 52 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İslam Hristiyanlıktan farklı olarak nasıl bir dindir? Frank Griffel daha ziyade Batılı okurlar için kaleme aldığı bu ku¨çu¨k kitap ile özellikle bu soruya cevap vermeye çalışmaktadır: Yazara göre, 1500’lerden itibaren Avrupa, başka dinlerin de var olduğunun ve dinlerin Orta Çağ’dan beri aşina olunan birkaç dinden (Hristiyanlık, Yahudilik ve İslam) ibaret olmadığının farkına varmıştır. Buna karşın, bu “yabancı” dinler [Avrupalılarca] kendi dinlerinden tu¨retilen bir kalıba göre anlaşılmaya çalışılmıştır. Avrupalılar, Avrupa dışı dinleri tasvir ettiklerinde ya mu¨esseselere (Hristiyan Kilisesi gibi) ya da kutsal metinlere odaklanmışlardır. Hristiyanlıkla bu iki noktada ayrışan dinler çoğu zaman değersiz gösterilmeye çalışılmıştır.

Griffel, bu kitap ile okurlarını İslam’ın beklenmedik alanlarına, önce Lev Tolstoy’un kısa öyku¨su¨ne, ardından Kahire şehrine ve 1798 yazındaki Fransız işgaline, son olarak da İslam felsefe tarihine ve 1277’de Paris’teki “çifte hakikat” fikrinin yargılanmasına götu¨rmektedir.

Yazara göre, kitapta kısaca ele alınan konular İslam hakkında yeniden du¨şu¨nmeye sevk etmektedir. İslam’a dair çok şey bildiğini du¨şu¨nen okurlar da bu kitapta daha önce hiç karşılaşmadıkları pek çok yeni şey bulacaktır. İslam’ı Du¨şu¨nmek, İslam’daki hem bilinen hem de bilinmeyen hakkında du¨şu¨nmeyi amaçlamaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: