Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İSLAM / GOETHE ( TÜRK SOYUNDAN GELDİĞİ ORTAYA ÇIKAN ÜNLÜ ALMAN YAZARIN MÜSLÜMANLIK RİSALESİ )
İslam / Goethe
İSLAM / GOETHE ( TÜRK SOYUNDAN GELDİĞİ ORTAYA ÇIKAN ÜNLÜ ALMAN YAZARIN MÜSLÜMANLIK RİSALESİ )
Barkod
: 9786056326233
Basım Yılı
: Ocak 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 111
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%37 İNDİRİM
Liste Fiyatı
6,39
İndirimli Fiyatı
4,03
Kazanılan Puan
12 NP
Bu ürünü 307 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

’Hiç kimse Hz. Muhammed’in prensiplerinden daha ileri bir adım atamaz. Avrupa’ya nasip olan bütün başarılara rağmen, bizim konulmuş olan bütün kanunlarımız, İslâm kültürüne göre eksiktir. Biz Avrupa milletleri medeni imkanlarımıza rağmen Hz. Muhammed’in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yok ki, hiç kimse bu yolda O’nu geçemeyecektir. ’

Goethe, Avrupa edebiyatında bir devir açan adam olarak tanınır. Fakat onun çok az bilinen hatta kasıtlı olarak gizlenen bir yanı vardır ki, bu da Avrupa’da, özellikle Almanya’da ilk İslam sempatisini uyandıran kişi olmasıdır. Bundan dolayı da çağdaşları tarafından şiddetle eleştirilmiştir.

Goethe’nin, İslam’a ve Hz. Muhammed’e (s. a. v. ) bağlılığı ve teslimiyeti Tolstoy’dan daha keskin ve belirgin. Kur’an-ı Kerim’in Almanca’ ya tercümesini sağlamıştır. Asırlardır üzeri kapatılan İslam’ı batı toplumuna onların ön yargılarını kırarak, onların anlayacağı bir dille sunmuştur.

Goethe, Hz. İsa’yı Allah olarak görmüyordu. İslam’daki tevhid inancını kabul edip, Hıristiyanlıktaki teslis inancını ise reddediyordu. Kiliseye gitmiyor, günah çıkartmıyordu.

70 yaşında iken Kur’an’ın Peygamber’e semadan indirildiği Kadir gecesini büyük bir hürmetle kutladığını cesurca söyleyebilmiştir.
İslam Peygamberi (s. a. v. ) için çok güzel bir kaside kaleme almıştır. “Mahomets-Gesang“ isimli bu kaside 1774 yılında Göttinger Musealmanac Dergisi’nde yayımlanmıştır.

Hayatında kendisine örnek olacak insanı aramış, kendisinin de söylediği gibi Hz. Muhammed’i (s. a. v. ) bulmuştur.

Goethe’nin Türk soyu Selçuklular’dan Sadık Selim Sultan’a kadar uzanmaktadır. Ayrıca, Müslüman Başkırt Türklerini evinde misafir etmiştir.

Goethe, imanını Doğu - Batı Divan’ındaki bir sözü ile açıklamıştır: “Bu eserin yazarı Müslüman olduğu şüphesini reddetmez. “ Bazı muhalifleri Goethe’nin müslüman olduğunu iddia etmekle onu zor duruma düşürüp itibarını sarsacaklarını sanmışlardı. Goethe ’de bu iddiayı kabul etmiştir.

Elinizdeki kitapta, bir yandan çetin bir dönemde İslam’ı araştırıp bulmuş, Kur’an’ı ve Hz. Muhammed’i (s. a. v. ) okumuş, anlamış ve teslimiyet gösterip, Müslüman olmuş olan Goethe’nin saklı kalmış gerçeklerini okurken, bir yandan da İslam dini ve Hz. Muhammed (s. a. v. ) ile ilgili hayranlık dolu sözlerini keşfedeceksiniz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: