Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İSLAM’DA AYRILIKÇI GÖRÜŞLER (  )
İslam’da Ayrılıkçı Görüşler
İSLAM’DA AYRILIKÇI GÖRÜŞLER (  )
Barkod
: 9789753521147
Basım Yılı
: Şubat 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 638
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%29 İNDİRİM
Liste Fiyatı
50,00
İndirimli Fiyatı
35,50
Kazanılan Puan
108 NP
Bu kitabı 5,92 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 265 kişi görüntüledi.

Çağdaş şarkiyatçıların ünlülerinden olan Henri Laoust’un yazdıkları uzun ve yorucu araştırmaların ürünleridir. Müellifin İslâm’da Ayrılıkçı Görüşler kitabı İslâm’ı öncelikle bir din görmekte; medeniyetini ise Müslüman iman ve amelinin çeşitli alanlara yansıması saymaktadır. Laoust’a göre değişik İslâmî akımların, toplulukların ve kurumların varlığı tevhit eksenli bu medeniyetin farklı yansımalarıdır.


Bununla birlikte belirtmek gerekir ki, İslâm, çok erken bir dönemden itibaren, pek çok fırkaya ve mezhebe ayrıldı, bölünüp parçalandı. İslâm’ın çeşitlilik veya çokluk göstermesine sebep olan bu akımlar ve mezhepler ekseriyetle birbiriyle çarpıştılar ve onlardan her biri, ilahî hakikatin asıl temsilcisinin kendisi olduğunu iddia ederek, devamlı olarak başkalarını itham etti. Bu bakımdan elinizdeki eser, aynı zamanda İslâm düşünce mirasının genel bir panoraması niteliğindedir. İslâm topluluklarını, düşünce ve kültür akımlarını, siyasî ve dinî mezhepleri, tasavvufî ve bâtınî temayülleri, çeşitli dinî kurumları ve kurucularını; tanınmış âlim, fakih, sufî, yazar ve düşünürleri temel özellikleriyle, eserleri ve orijinal yönleriyle okuyucuya tanıtmaktadır.


İslâm’da Ayrılıkçı Görüşler, Hz. Peygamberin vefatından İkinci Dünya Savaşı sonrasına kadar İslâm dünyasının meselelerini süreklilik, değişim ve kesintileri ihmal etmeden gözler önüne seriyor. Böylelikle İslâm’ın değişkenliği içerisinde bağlılarına ulaştırmaya devam ettiği geleneklerin ve ilhamların mirasını iyice tanımanın her zamankinden daha önemli olduğunu hatırlatıyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: