Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İSLAM KÜLTÜR ATLASI (KUTULU) (  )
İslam Kültür Atlası (Kutulu)
İSLAM KÜLTÜR ATLASI (KUTULU) (  )
Barkod
: 9786054194780
Basım Yılı
: Mayıs 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21.5 x 29 (cm)
Sayfa Sayısı
: 552
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
195,00
İndirimli Fiyatı
136,50
Kazanılan Puan
410 NP
Bu kitabı 22,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 434 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İslâm kültür ve medeniyetinin bütün birikimini, dünyada ilk defa bir atlasta toplayan bu eser; İslâm’ın dünya görüşünü, inancını, geleneklerini, müesseselerini ve köklerini saldığı kültürler içindeki yerini anlatmaktadır. Resim, tablo ve haritalarla bezenen çalışma, müslümanların günlük ibadetlerinden, ilim, sanat, hukuk, felsefe ve siyaset alanları gibi bir çok sahada, İslâm medeniyetinin özünün bir ifadesi olarak nitelenmektedir.
Yazarlar, İslâm’ın öncüleri olan Araplar, Mezopotamyalılar, Kenanîler ve Yahudiler gibi kolların tesirlerini inceleyerek İslâm’ın en eski temelleriyle işe başlarlar. İslâm’ın bugün dünya üzerindeki farklı geleneklerden gelen toplumlardan nasıl tek bir inanç, düşünce sistemi ve ahenkli bir yapı meydana getirdiğini anlatırlar.
Klasik ve çağdaş bilimleri etraflıca bir araya getirmesiyle temayüz eden bu eser, İslâm’ı içten dışa, Batılı ilim adamlarınca gözardı edilen yahut tahrif edilen birçok gerçeği açık, hayatî ve anlaşılır bir şekilde ortaya koymakta; bütün insanlığın yaklaşık bir çeyreğini arkasından sürükleyen bir dinin bütün gerçeklerini dile getirmektedir. Bu kitap, her kütüphane için tamamlayıcı bir eser olduğu kadar, İslâm ve genelde dinî tecrübeyle ilgilenen herkes için vazgeçilemeyecek bir kaynaktır.


YAZARLAR HAKKINDA:
İsmail Râci Farukî (Yafa 1921-Pennsylvania 1986). Beyrut Amerikan Üniversitesi’ni bitirdi 1945-1948 yıllarında Celîle’nin son Filistinli valisi olarak görev yaptı. 1948’de Filistin’in işgali üzerine ABD’ne göç etti. Indiana ve Harvard Üniversitelerinde felsefe alanında yüksek lisans yaptı. Doktora tezini 1952’de tamamladı. Kahire el-Ezher Üniversitesi’nde İslâm üzerine, Montreal Mc Gill Üniversitesi’nde Yahudilik ve Hıristiyanlık üzerine doktora sonrası çalışmalarda bulundu.


Farukî, Central Institute of Islamic Studies (Montreal), Central Institute of Islamic Research (Karaçi), Institute of Higher Arabic Studies (Kahire), ABD Syracuse Üniversitesi ve Temple Üniversitesi’nde görev yaptı; Kahire el-Ezher ve İskenderiye ile ABD Chicago Üniversitesi’nde misafir profesör ünvanıyla çalıştı. ABD Müslüman Öğrenciler Derneği, Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği, Amerikan İslâm Üniversitesi ve Uluslararası İslâm Düşünce Enstitüsü’ne önemli katkılarda bulundu. Historical Atlas of the Religions of the World ve The Great Asian Religions gibi ortak çalışmaların dışında 25 kitap, yüzden çok araştırma ve akademik makaleler bıraktı, bir çok eseri Arapça’ya ve Türkçe’ye çevrildi.


Farukî’nin Müslüman olan eşi Luis Lâmia da özellikle İslâm sanatı ve estetiği alanında önemli araştırmalar yaptı. Onun “The Nature of the Musical Art of Islamic Culture: A Theoretical and Empirical Study of Arabian Music” başlıklı basılmamış bir doktora teziyle çok sayıda makalesi dışında müstakil iki eseri daha vardır: An Annotated Glossary of Arabic Musical Terms ve Aesthetic Experience and the Islamic Arts.


Fârûkî ve eşi Luis Lâmia, 27 Mayıs 1986’da Pennsylvania Wyncote’taki evlerinde sahur vaktinde bıçaklı bir saldırıya uğrayarak öldürüldüler.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: