Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İSLAM İLİMLERİNDE ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ (  )
İslam İlimlerinde Araştırma Yöntem ve Teknikleri
İSLAM İLİMLERİNDE ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ (  )
Barkod
: 9786050696301
Basım Yılı
: Şubat 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 322
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
34,00
İndirimli Fiyatı
28,90
Kazanılan Puan
87 NP
Bu ürünü 698 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Objektif davranmamak, hakikatten korkmaktır. “

Bir medeniyetin gelişiminde temel itici güçlerin başında bilgi ve bilim gelir. Ortaçağda İslam medeniyetinin yükselişinde İslam’ın ilmi ve ilimle temellenen değerleri öner çıkarması, önemli rol oynamıştır.

Bilginin ilerlemesi, sistemleşmesiyle de bilim ortaya çıkar. Bilim, bilimsel araştırmalarla ilerler. Bilimsel araştırmalar de belli bir yöntem içinde ilerleyen bir süreçtir. Bilim dünyasına katkıda bulunabilmesi, araştırmanın, konu ve amacına uygun bir yöntem dâhilinde olması, ilim dünyasına katkı yapacak bir özgünlüğü de sahip bulunması gerekir. Aksi hâlde, söz çoğalacak içerik boşalacaktır.

Bunun için genç araştırmacılara, İslam ilimlerinde araştırma yöntem ve tekniklerini konu edinen çalışmaların olması gereklilik arz etmektedir. İşte, alanında uzman hocaların özverili gayretleri neticesinde hazırlanan bu kitap, lisans ve lisansüstü öğrencilere bilimsel araştırmalarında kılavuzluk etmek üzere hazırlandı. Kitapta, İslam ilimleri alanında araştırma yöntem ve teknikleri açıklandı. Faklı alanlardan hocaların bilgi, donanım ve tecrübelerini birleştirdi. erek çalışılacaktır.

Kitapta, ilmî araştırmanın temel özellikleri, bilimsel araştırma türleri ve izlenecek yollar, ayrıntılı okumalar için bibliyografya çevrimiçi (online) veritabanları dijital fişleme gibi modern araştırma yöntemleri de yer almaktadır. İslam ilimlerinin çeşitli dallarında ihtisas yapmış bazı ilim adamlarının, kendi alanlarıyla ilgili bilgi, tecrübe ve uygulamaya ilişkin tavsiyeleri de okuyucuya aktarılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: