Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İSLAM AKAİDİ CİLT: 2 (  )
İslam Akaidi Cilt: 2
İSLAM AKAİDİ CİLT: 2 (  )
Barkod
: 9789753591812
Basım Yılı
: Temmuz 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 464
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
26,25
Kazanılan Puan
79 NP
Bu ürünü 309 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Değerli okuyucu, tercümesini sunduğumuz elinizdeki bu kitap, Nâzım Ali b. Osman el-Ûşî’nin (r. a) (v. 575/1179) tertib ettiği Akâid ilmiyle ilgili Şerhu’l el-Emâlî li Aliyyü’l-Kârî adlı eseridir. Mâtürîdî kelâmına dair yazılmış ilk mahzum eser olduğu sanılan Emâlî altmış sekiz beyttir. Şerhu’l el-Emâlî, Eslâm dünyasında en yaygın olan kelâm kitaplarının başında gelmektedir.

Elinizdeki tercümede ve şerhinde, kelâmcıların görüşleri yanında Selefiye ve metinde adı geçen mezhep görüşlerine de yer verilmiştir. Eser, her şeyin yaratıcısı ve ezelî sahibinin varlığı, birliği, zâtı, sıfatları ve fiilleri hakkındaki delilleri; insanın O’na ibadet etmesindeki asıl gerçekleri, O’nunla bir bağının olması, omzuna yüklenen ve çok çetin mes’ûliyetin belgelerini hâvidir.

Hiç şüphesiz dini hükümlerin, İslâm akâidindeki kaidelerin aslı esası, kelâm adını alan ve müslümanları şüphe karanlığından, vehim kötülüğünden kurtaran tevhîd ve sıfat ilmidir. İşte bu eser de Tevhîd mısraları ile konuya girmektedir. İbadetlerin temeli sağlam inançlardır. Sağlam inanca dayanmayan ibadetlerin Allah katında hiçbir değeri yoktur.

Bu eser, söz konusu akâid ilminin İslâm tarihi boyunca uyguladığı değişik metodları, bugün de tatbik edilmesi gereken metodu, başlangıçtan günümüze kadar bu ilmin sahası içinde meydana getirilen eserlerin özelliklerini, akâid ilminin mahiyeti ve önemini konu edinmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: