Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İŞÇİNİN KİŞİSEL VERİLERİNİN KORUNMASI HAKKI (  )
İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Hakkı
İŞÇİNİN KİŞİSEL VERİLERİNİN KORUNMASI HAKKI (  )
Barkod
: 9786053000365
Basım Yılı
: Kasım 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 465
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
65,00
İndirimli Fiyatı
58,50
Kazanılan Puan
166 NP
Kategoriler
Bu ürünü 86 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Hakkı başlıklı bu çalışma, Fakültemiz İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Araştırma Görevlisi İlke Gürsel tarafından Doktora Tezi olarak, danışmanlığımda hazırlanmıştır. Doktora tezi, 18 Aralık 2015 günü Prof. Dr. Melda Sur, Prof. Dr. Ünal Narmanlıoğlu, Prof. Dr. Ali Nazım Sözer, Prof. Dr. Şükran Ertürk ve Prof. Dr. Veli Özer Özbek’ten oluşan jüri heyeti önünde savunularak, oybirliğiyle başarılı bulunmuştur.

Hizmet ilişkisinde kişisel verilerin korunması konusunun ülkemiz İş Hukuku literatüründe henüz fazla incelenmemiş olması ve hızla gelişen bir alanı teşkil etmesi, bir güçlük kaynağıdır, aynı zamanda da Dr. İlke Gürsel’in bu çalışmasını daha değerli ve ilginç kılmaktadır. Yükseköğretim Kurulu Bursu ile İsveç’te araştırma yapmak üzere bulunduğu Umea Üniversitesinde yaptığı yoğun incelemelerinde, İlke Gürsel, mükemmel İngilizce bilgisi ve araştırmacı kişiliğiyle çok geniş bir kaynakçadan yararlanarak, Türk İş Hukuku literatürüne bu önemli eseri kazandırmıştır.

Eserin Birinci Bölümünde temel kavram ve kaynaklar incelendikten sonra, İkinci Bölümde, hukukumuzdaki mevcut düzenlemeler ve değerlendirilmeleri ele alınmaktadır. Üçüncü Bölümde ise daha somut olarak karşılıklı hak ve yükümlülükler, uygulamalar ve özellikle işe alma esnasında işçiye sorulan soruların ve daha sonra da elektronik gözetleme meselelerinin irdelenmesiyle birlikte bazı esasların ortaya konulması, bu çalışmaya ayrı bir renk ve değer katmaktadır. Son Bölüm ise aykırı davranışların muhtelif sonuçları ve aykırılığın giderilmesi konularının incelenmesiyle, tamamlanmaktadır.

İşçi-işveren ilişkisinin kuruluş aşamasında ve devamı süresince işçinin içinde bulunduğu ekonomik ve hukukî bağımlılık dolayısıyla, kişisel verilerinin korunması özel bir önem taşır ve gelişen iletişim teknolojileri bağlamında çağdaş İş Hukukunda ayrı bir boyut kazanmaktadır. Böylesi çetin ve titizlik gerektiren bir konuyu inceleyerek başarı ile değerlendirmesinden dolayı değerli elemanımız Dr. İlke Gürsel’i kutlar, bu kitabın başka eserlere kaynaklık edeceği inancımla birlikte, uygulamalara da ışık tutarak olumlu gelişmelere yön vermesi, içten dileğimdir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: