Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İŞBİRLİKLİ ÖĞRENME EL KİTABI ( İŞBİRLİKLİ ÖĞRENME EL KİTABI )
İşbirlikli Öğrenme El Kitabı İşbirlikli Öğrenme El Kitabı
Yorumları oku
İŞBİRLİKLİ ÖĞRENME EL KİTABI ( İŞBİRLİKLİ ÖĞRENME EL KİTABI )
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 162
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
Liste Fiyatı
: 28,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 23,80 TL
Kazanılan Puan
: 71 NP
Barkod
: 9786053185710
Basım Yılı
: Aralık 2016
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Prof. Dr. David W. Johnson, Prof. Dr. Roger T. Johnson ve Edythe Johnson Holubec, bireyin özgürleşmesini hedefleyen çağdaş öğrenme kuram ve uygulamalarına özellikle “İşbirlikli öğrenme” yöntemi üzerine yaptıkları araştırma ve uygulamalarıyla zenginlik sağlayan bilim insanlarıdır.

Prof. Dr. David W. Johnson Minnesota üniversitesi Eğitim Psikolojisi bölümünde öğretim üyesi, “İşbirlikli öğrenme Merkezi” kurucusu ve eş başkanı olarak 45 yıldan fazla çalışmış, 40 kitap ve 400’den fazla makale ve kitap bölümü yazmış, sayısız ödüller kazanmıştır.
Prof. Dr. Roger T. Johnson yine Minnesota üniversitesi Eğitim Programları ve öğretim bölümünde öğretim üyesi, “ İşbirlikli öğrenme Merkezi ” kurucusu ve eş başkanı olarak her düzeyde öğretmen eğitimi programlarında, fen bilimleri ve sorgulama öğretimi üzerine bir otorite olarak kabul edilmiştir. Sayısız araştırma makalesi, kitap ve kitap bölümleri yazmıştır.
Edythe Johnson Holubec, eğitim danışmanıdır. Doktorasını 1991 yılında Texas üniversitesi’nde tamamlamıştır. Amerikan Eğitim Araştırmaları Birliği’nin üyesidir. İşbirlikli öğrenme Enstitüsünde eğitim danışmanı olarak 1987 yılından bu yana görev yapmaktadır. İşbirlikli öğrenme konusunda çok sayıda makale, kitap ve kitap bölümü vardır.
Prof. Dr. David ve Roger Johnson ABD’de pek çok ulusal ödülle ödüllendirilmiş ve Minnesota üniversitesinden “Emeritus” ünvanı almıştır. Araştırmaları pek çok yabancı dile çevrilmiştir. Araştırmaları sosyal adalet, çatışmaların demokratik çözümü, etkili işbirliği üzerine kuram, araştırma ve uygulama bütünlüğü sağlaması bakımından çok anlamlıdır.
öğrenci merkezli aktif bir öğretim yöntemi olarak işbirlikli öğrenme, ortak bir amaç ve ürün doğrultusunda tüm güç ve çabaları birleştirmeyi gerekli kıldığından daha iyi bir dünya, barış ve demokrasi için temel bir öğretim yönteminin adıdır. “İşbirlikli öğrenme” daha eşitlikçi ve sosyal adaletin sağlandığı bir dünya özlemini gerçekleştirme yöntemidir. Bu nedenle İşbirlikli öğrenme asla ölmeyecektir…

Bu çeviri kitabının eğitimcilere eğitim araştırıcılarına katkı sağlaması dileğiyle…

Bu ürünü 216 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: