Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İŞ ETÜDÜ (  )
İş Etüdü
Yorumları oku
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 216
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 18,75 TL
Kazanılan Puan
: 56 NP
Barkod
: 9789944105095
Basım Yılı
: Kasım 2008
Ürünün Tanıtımı

İşletmelerde verimliliğin arttırılması için kullanılması gereken metodlar Üretim faktörlerinin ortak hareket etmelerini sağlamak amacıyla yapılacaketkinlikler Süreç şemaları, hareket şemaları, işlem şeması, faaliyet şeması ve simo şemasının işin gerçekleştirilmesindeki fonksiyonları


Günümüzde işletmeler yoğun rakabet şartları altında faaliyette bulunmak zorundadır. Bu sebeple, yüksek verimlilikle çalışmak, işletmeler açısından gittikçe daha fazla önem kazanmaktadır. İşin ve problem çözme sürecinin tasarım ve ölçümü, modern sanayi işletmeleri için büyük önem arz eder. İşletmelerde verimliliğin ve makina-teçhizat kullanımının arttırılması, malzeme ve enerji tasarrugu, işgücünün daha etkin kullanılması, işletmenin hedefini büyütmesi vb. ancak İş Etüdü’nün etkin bir şekilde uygulanmasıyla gerçekleştirebilmektedir.


İş Etüdü’nün; işin insana uyumunu saağlamak için İş Bilimi, ürün seçimine karar vermek için İşletme Ekonomisi, maliyet analizleri için Maliyet Muhasebesi, verilen hazırlanması ve değerlendirilmesi için İstatistik, insan ilişkileri ve iş hukuku açısından Sosyal Bilimler ve Hukuk gibi bilim dallarıyla yakın ilişkisi vardır. İşte bu kitabın gayesi, İş Etüdü ve buna bağlı olarak Metod Etüdü, Hareket ve Zaman Etüdü ile ilgili temel prensipleri açıklamak, bunların iş hayatındaki uygulamalarına katkıda bulunmaktır. Konular, mümkün olduğu kadar sade bir dille anlatılmış ve çeşitli örneklemelerle pratize edilmiştir. Kitap; Temel Kavramlar, Metod Etüdü, İş Ölçümü, Üvret Yönetimi ve Ergonomi başlıklı bölümlerden oluşmaktadır.

Bu ürünü 260 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: