Sitemiz hakkında görüşlerinizi bildirmek ister misiniz?
Sitemizi değerlendiriniz
Görüş ve Önerileriniz
kapat
Sitemizi Değerlendirmek
için tıklayın
Sepetinizdeki tüm ürünler silinecek. Onaylıyor musunuz?
Toplam Tutar0,00₺
Sepete Git
Tablolar ve Örneklerle

İnsan Hakları ve Demokrasi Atlası

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık
0 Yorum

Barkod
9786057868282
ISBN
978-605-786-828-2
Sayfa Sayısı
114 Sayfa
Ürün Ebatı
27 x 19 (cm)
Dil
Türkçe,
Cilt Durumu
Ciltsiz
Baskı Sayısı
1
Basım Yılı
9.2019
Kitap Boyutu
Normal Boy
Yazarlar

Favorilere Ekle
Paylaş

%25
indirim
39,90
29,93
Kazanılan Puan: 87 NP 7,48₺'den başlayan taksit avantajı
Sepet tutarı 150₺ ve üzeri olan siparişlerinizde kargo ücretsiz
Kargo ödeyen kitaplardan birini sepetine ekle tüm siparişin ücretsiz kargo olsun.
Kargo ödeyen kitaplar için tıklayın.
Kitap Hakkında
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar

İnsan toplulukları bugünkü hayatlarına; siyasi, idari, askeri, içtimai ve ilmi tecrübeler ile insani değerlerin olgunlaştırdığı bir birikim sonunda eriştiler. Diğer alanların ötesinde, ilmi birikime ve insani değerlere katkısı olanlar, sevinmek ve övünmek hakkına sahiptirler. İnsani değerlere ise ancak insan haklarına ve demokrasiye verilen değer ölçüsünde katkı sağlanabilir. İnsan hakları, insana yaraşır medeni bir yaşamın kapısını aralayan, doğuştan sahip olunan, insanca bir yaşam içindir. Demokrasi, eşitlik gözeten, vatandaşların görüşlerine ve çıkarlarına duyarlı olan, açıklık, hukukun üstünlüğü, liyakat ve uzlaşmayı; keyfiliğe, zulme ve nepotizme tercih eden, insan haklarını güvence altına alan, toplumsal ve siyasal değişikliklere imkân veren bir karar alma mekanizmasıdır' . İfade özgürlüğü, fikirlere saygı, eşitlik, adalet, hoşgörü, barış, şeffaflık, liyakat ve hesap verebilirlik gibi demokrasi idealinin temelinde yatan olmazsa olmaz prensipler de demokrasinin konuşulmaktan öte yaşandığı iklimlerde hayat bulacaktır. Ancak bu iklimlerin yaşanır hale gelmesi, İnsan Hakları ve Demokrasi eğitiminin kazandırdığı vicdani ve insani bilinçle oluşacaktır.

Türkiye’mizde; Hukuk, SBF, İİBF, İşletme Fakültelerinin eğitiminde İnsan Hakları Hukuku zorunlu ya da seçmeli bir ders olarak sunulmakta, öğrenciler dersin dağınık ve karmaşık bir şekilde aktarılmasından dolayı dersi öğrenmekte zorluk çekmektedir. Hem öğrencilik yıllarımızda hem de kurum sınavlarına hazırlandığımız yıllarda pek çok kitapta dersin büyük bir karmaşayla anlatılması, ilköğretimde ve lise eğitiminde dahi okutulan bu derece önemli bir dersi, içinden çıkılmaz hale getirmiştir.

İhtiyaç görülen lüzum üzerine bu çerçevede üşenmeden, bildiklerimizi kendimize saklamadan, ihtiyacı olanlara da ulaşsın düşüncesiyle büyük bir heyecanla; içeriğini "Zihin Haritası" hafıza tekniği ve "Artırılmış Okuma" tekniği ile destekleyerek hazırladığımız "İnsan Hakları ve Demokrasi Atlası" çalışmamız sebep sonuç ilişkisi kurularak İnsan Hakları Hukuku ve Demokrasi mantığının hızlı bir şekilde anlaşılması adına düzenlenmiştir.

Çalışmamızda sırasıyla; İnsan Haklarıyla İlgili Kavramlar ve Tarihsel Süreç, 1982 Anayasasında Yer Alan Temel Hak ve Hürriyetler, İnsan Haklarının Ulusal Düzeyde Korunması, İnsan Haklarının Uluslararası ve Bölgesel Düzeyde Korunması, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Haklarıyla İlgili Kanunlar ve Mevzuat Değişiklikleri olmak üzere altı bölüm yer almaktadır. Ayrıca bölümlerin sonuna toplam 100 pratik çalışma sorusu da eklenmiştir. Kitabımız, 9 Temmuz 2018 tarihinde tamamı yürürlüğe giren Anayasa Değişiklikleri ve son çıkan Cumhurbaşkanı Kararlarıyla birlikte, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Haklarına yansıyan hukuki düzenlemeler dikkate alınarak büyük bir titizlikle yayına hazır hale getirilmiştir. Çalışmanın bir diğer ayırt edici özelliği ise, QR Kod (Quick Response-Hızlı Yanıt) desteğiyle video anlatımları sunarak kendisini güncelleyebilme imkanı sunan ilk ve tek akıllı İnsan Hakları ve Demokrasi kitabı olmasıdır. Bu özellik sayesinde okuyucular, İnsan Hakları ve Demokrasi Atlasının arka kapağında yer alan QR Kodu akıllı telefonlarından okutarak ilerleyen tarihlerde gerçekleşecek mevzuat değişikliklerinden kısa sürede haberdar olabilecek ve bilgilerini hızlı bir biçimde güncelleme fırsatı yakalayabileceklerdir. Kitabımızı fazla zaman kaybetmeden dikkatle okumanızı, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları Hukukunun öğrenilmesi adına başa çıkılmaz olarak gördüğünüz önyargılarınızdan kurtulmanızı, başarılı olmak için hayat enerjinizi kaybetmeden harekete geçmenizi, tüm olumsuzluklara kulaklarınızı tıkayarak dimdik durmanızı, cesaret ve coşkuyla, geleceğinizi kendi kararlarınızla ve inandığınız doğrulardan sapmadan şekillendirmenizi öneririz.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 50₺ ve üzerinde olmalıdır.
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin29,93 ₺29,93 ₺
2 Taksit14,96 ₺29,93 ₺
3 Taksit9,98 ₺29,93 ₺
4 Taksit7,48 ₺29,93 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin29,93 ₺29,93 ₺
2 Taksit14,96 ₺29,93 ₺
3 Taksit9,98 ₺29,93 ₺
4 Taksit7,48 ₺29,93 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin29,93 ₺29,93 ₺
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.
Nobel Akademik Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. Kültür Mah. Mithatpaşa Cad. No : 74 B- 01/02 Kızılay / Çankaya / Ankara
  2022 Copyright ©nobelkitap.com
  Tüm hakları saklıdır | Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL sertifikası ile güvende.
 • Troy
 • Card Finans
 • Word Card
 • Bonus Card
 • Maximum Kart
 • PTT
 • Havale
 • Master Card
 • Visa Card
Mesajınızı Bırakın

Mesajınız iletildi

En kısa sürede size dönüş yapılacaktır