Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İMAR HUKUKU (  )
İmar Hukuku
Yorumları oku
İMAR HUKUKU (  )
%19 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 1330
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 138,89 TL
İndirimli Fiyatı
: 112,50 TL
Kazanılan Puan
: 338 NP
Barkod
: 9786051521947
Basım Yılı
: Aralık 2010
Ürünün Tanıtımı

İdarenin planlama faaliyetleri ve uygulamaları, İdare Hukuku ilke ve kurallarına göre yürütülen faaliyetler içerisinde en karmaşık alanlardır. Uygulamada geçerli olan kanuni düzenlemelerin çokluğu, farklılığı ve karmaşıklığının yanında, uygulamayı gerçekleştirecek ya da yetkileri kullanacak idarelerin fazlalığı da karmaşayı artıran bir etkendir.


İmar planlama ve uygulama alanında var olan karmaşaya, teori ve uygulama arasındaki farklılıklar da eklendiğinde hukuk uygulamacıları açısından riskler barındıran bir çalışma sahası ortaya çıkmaktadır.


Bu çalışma, idarenin planlama ve uygulama faaliyetlerine ilişkin, teorik bilgi ve uygulama pratiğinden gelen tecrübenin ortaya çıkardığı bir başvuru kaynağı olarak şekillendirilmiştir. İlk basıdan bu yana, imar planlama ve uygulama alanında yaşanan esaslı değişiklikler işlenmiş, afet riskiyle mücadele kapsamında dönüştürme, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının planlama ve uygulama alanına ilişkin yetkileri ve benzeri konular dahil edilerek çalışma genişletilmiştir. Bu eser, ders kitabı olmanın ötesinde, bir başvuru kaynağıdır. Planlama ve uygu¬lamalarına ilişkin hırçın dalgalı sularda, hukukçu meslektaşlara kılavuz olarak tasarlanmış ve şekillendirilmiştir. Koruma Bölge Kurulundan gelen uygulama tecrübesi, cömert bir şekilde istifadeye sunulmuş bulunmaktadır.

Bu ürünü 212 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: