Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İMAN ABİDESİ BİR ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY (  )
İman Abidesi Bir Şair Mehmet Akif Ersoy
Yorumları oku
İMAN ABİDESİ BİR ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY (  )
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 160
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 30,24 TL
İndirimli Fiyatı
: 21,17 TL
Kazanılan Puan
: 64 NP
Barkod
: 9786059298353
Basım Yılı
: Mayıs 2018
Ürünün Tanıtımı

Hayat vardır, bir karanlık içinde belirsiz şekilde yaşanıp bitmiştir. Zamanın üzerine örttüğü unutkanlıkla bırakın anılmayı ismi bile hatırlanmaz olmuştur. Hayat vardır, karanlıklarda bir ışık misali ışımış ve insanlara yollarını bulmalarında Öncü olmuştur. Böylesi hayatları ne zaman unutturabilmiştir, ne de onları kendi kurulu düzenleri için bir tehlike sayan hâkim güçlerin şişleme çabası zihinlerden silebilmiştir. Öylesi insanlar, şahsiyetlerini insanlığa yarar sunan bir erdemle olgunlaştırmış ve kendilerine has bir yönle öne çıkıp anılır olmuştur:


Kimi bir ahlak abidesi,


Kimi bir mücadele adamı,


Kimi bir edep çizgisi,


Kimi bir bilim dehası. . .


Kimi de fikrinin ulviyetini sözün tılsımlı gücüyle kaleme dökmüş ve davasının söz ehli olarak öne çıkmıştır.


Tarihe, hafızalara ve gönüllere adını hayranlıkla, onurla ve unutulmazcasına yazdıranlardan biri de bu naçizane çalışmaya vesile olan Mehmet Akif Ersoy’dur.


Birçok kesim onu sahiplenirken bir yönüyle de kendi görmek istedikleri Akif olarak anlatmış, tanıtmış, kaleme almıştır: Birileri onu edebiyat dünyasında has üslubuyla yer bulmuş bir sanatçı, Birileri onu bir imparatorluğun yıkılış ve akabinde yeni bir devletin kuruluş aşamasında fikri yapısıyla öne çıkan bir düşünce adamı, Diğer birileri bir milletin bağımsızlık mücadelesinde yazdığı dizeler sebebiyle onu İstiklal şairi diye öne çıkarmıştır. “Hasta Adam“ teşhisiyle emperyal güçlerin iştahlı sofrasına mazlumane bir şekilde bırakılan Osmanlı’nın son demindeki ve Milli Mücadele’nin akabinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti ’nin bidayetindeki bir hayat karesi Akif, bizim nazarımızda: Doğduğu andan beri kendini Kur’an’ın nurlu ikliminde bulan; Çile, mücadele, fedakârlık yolunda azim ve kararlılıkla yoğrulan, İmanla bezenmiş hayatını bu iklimin nihayetsiz enginliğinde sürdüren, Sözünü gerçeklerden alarak ifade gücüyle besleyen ve yüreğindeki samimiyetle etkili bir ifadeye dönüştüren bir şahsiyettir. Hayatının her anı ve dizelerinin her sözcüğü kendisinin en sağlam tercümanı olan Akif’in şahsiyetine öncü kişilikleri tanıma/tanıtma ve gelecek nesillere sunma adına iddialı olmaktan ziyade lüzumlu addedilen bu çalışma, Allah ’tan muvaffakiyet temennisi arzulamaktadır.


İbrahim Dağılma/Kasım-2016

Bu ürünü 124 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: