Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İMAM MATURİDİ ( ULUSLARARASI SEMPOZYUM TEBLİĞLER KİTABI )
İmam Maturidi Uluslararası Sempozyum Tebliğler Kitabı
Yorumları oku
İMAM MATURİDİ ( ULUSLARARASI SEMPOZYUM TEBLİĞLER KİTABI )
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 741
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 60,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 48,00 TL
Kazanılan Puan
: 135 NP
Barkod
: 3990000078656
Basım Yılı
: 2014
Ürünün Tanıtımı

Kadim bir geçmişe sahip olan Türkler, gerek İslam’dan önce gerekse İslâm’dan sonra bulundukları coğrafyalarda büyük ve özgün bir kültür ve medeniyet oluşturmayı başarmış dünya üzerindeki ender milletlerdendir. Türk kültür ve medeniyetinin teşekkül ettiği coğrafi mekanlardan birisi hiç şüphesiz Maveraünnehir ve Türkistan bölgesidir.


Türk kültür ve medeniyet hamlesinin teşekkülünde, ilmek ilmek işlenmesinde ve gelişip tekamüle ermesinde gerek hayatları gerek görüş ve düşünceleri gerek çalışma ve gayretleri gerekse ortaya koydukları eserlerle önemli katkılar sağlamışlardır. Türk kültür ve medeniyetinin bu oluşum, gelişim ve tekâmüle ulaşım sürecinde önemli katkısı olan alim ve bilgelerden birisi de hiç şüphesiz İmam Maturidi hazretleridir


İmam Maturidi, özellikle İslam düşüncesinin etkisiyle birlikte Türk kültür ve tefekküründe ortaya çıkan farklı İslami yorumlar arasında, temelleri Ebü Hanife tarafından atılan akılcı-hadari din anlayışının en önemli şahsiyet ve mümessillerindendir. İmam Maturidinin en önemli özelliği ve büyüklüğü Kur’an-ı Kerim’e bakış açısıyla getirmiş olduğu yeni yorumlardır. Onu diğerlerinden ayrı kılan hususlardan biri de, aklı ve akılcılığı esas alarak tamamen kendine has orijinal düşünce ve görüşler ortaya koymayı başarmasıdır. Nitekim O, bu düşünce ve görüşler sayesinde hem kendinden önceki hem de kendi dönemindeki İslam alim ve hekimlerinden / filozoflarmdan ayrılarak kendi farkını ortaya koyabilnıiştir. İmam Maturidi, hassaten neşv ü nema bulduğu toplumun temel değerleriyle çatışmayan, bilakis onlarla barışık olan bir inanç sistemi kurduğu için gerek yaşadığı çevrede gerekse İslam dünyasında büyük bir kabul görmüştür. Bu açıdan bakıldığında İmam Maturidinin, bizzat içinde yaşadığı toplumdan etkilenmiş ve o toplumun değerlerini özümsemiş bir İslam alimi olduğunu söylemek yanlış olmasa gerektir.

Bu ürünü 231 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: