Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
İKTİSATTA RASYONALİTE VE İRRASYONALİTE ’’DEĞİŞEN İKTİSADİ PARADİGMA,BİLİŞSEL ÖNYARGILAR VE MUTLULUK ARAYIŞLARI“ ( İKTİSATTA RASYONALİTE VE İRRASYONALİTE ’’DEĞİŞEN İKTİSADİ PARADİGMA,BİLİŞSEL ÖNYARGILAR VE MUTLULUK ARAYIŞLARI“ )
İKTİSATTA RASYONALİTE VE İRRASYONALİTE ’’Değişen İktisadi Paradigma,Bilişsel Önyargılar ve Mutluluk Arayışları“
İKTİSATTA RASYONALİTE VE İRRASYONALİTE ’’DEĞİŞEN İKTİSADİ PARADİGMA,BİLİŞSEL ÖNYARGILAR VE MUTLULUK ARAYIŞLARI“ ( İKTİSATTA RASYONALİTE VE İRRASYONALİTE ’’DEĞİŞEN İKTİSADİ PARADİGMA,BİLİŞSEL ÖNYARGILAR VE MUTLULUK ARAYIŞLARI“ )
Barkod
: 9786050330878
Basım Yılı
: Aralık 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 206
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
32,40
Kazanılan Puan
97 NP
Bu ürünü 1339 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
İnsanlar iktisadi kararlar alırken her zaman rasyonel mi davranırlar? İktisadi hayatta dengeler kendiliğinden en iyi biçimde kurulur mu? İktisadi gelişme her zaman refah ve mutluluğu artırır mı? İnsanlar sınırsız milyarlarca deneyime sahip olmalarına karşın niçin sistematik hatalar yaparlar? Bilişsel önyargılarımız kararlarımız üzerinde ne kadar etkili? Çok bilenler neden çok yanılır? Beynimizin inandığı şeylere bir süre sonra niçin bedenimiz de inanmaya başlar? Farklı sorulara, sunuluş biçimlerine göre niçin farklı cevaplar ve irrrasyonel tepkiler veririz? İhtiyaçların isteklere dönüştüğü postmodern bir dünyada tüketmek insanı ne kadar mutlu eder?
Paranın satın alamadığı şeyler var mıdır? Para ile saadet olur mu? Günümüzün postmodern dünyasında Mesudiyeli Mesut’un mutlu olma ihtimali var mıdır? Rasyonel ve çizgisel dünyaya kendini kaptıran insana Ajan Smith hangi mesajı veriyor? Çoğu şeyin piyasa koşullarına göre yargılandığı bir toplumda dinî ve ahlaki değerler iktisadi hayatı hangi yönde etkiler? Para karşılığında verilen kanlar niçin daha az kaliteli olur ve bu kanlarda niçin daha çok hastalık bulunur? En olumsuz anlarda bile insanı harekete geçiren nedensiz bir coşku ve heyecanın rasyonel faktörlerle açıklanması mümkün müdür? Sosyal ve iktisadi hayatta iki kere iki her zaman dört eder mi? Gittikçe uzayan sorular ve hep bir yerlerde saklı cevaplar…
İktisatta Rasyonalite ve İrrasyonalite mutlu bir sosyal ve iktisadi yaşamın kapılarını aralıyor. Rasyonel ve irrasyonel bir dünya arasında dengeli ve ölçülü yaşamanın ipuçlarını veriyor. Bilişsel önyargılarından kurtulan gerçek insanı ve iktisadı bulmaya çalışıyor. Paranın her şeyi satın alamayacağını, insanın bir makine olmadığı gerçeğini bize bir kez daha hatırlatıyor. İktisat ve ahlak arasında ciddi kopuklukların olduğu postmodern bir dünyada daha mutlu olmak için geleneksel paradigmayı daha çok sorgulamanın zamanı geldi de geçiyor bile…
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: