Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İKTİSAT VE TOPLUM DERGİSİ SAYI: 94 AĞUSTOS 2018 (  )
İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 94 Ağustos 2018
İKTİSAT VE TOPLUM DERGİSİ SAYI: 94 AĞUSTOS 2018 (  )
Barkod
: 3990000047803
Basım Yılı
: Ağustos 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 112
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2-5 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,00
İndirimli Fiyatı
17,10
Kazanılan Puan
51 NP
Bu kitabı 2,85 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 270 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu Sayıda

Bu ayki sayımızda “Eğitim ve Ekonomi” konusu ve DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu röportajı ile yola çıkıyoruz.

Bozkurt Güvenç, “Milli Eğitim Sorunu” yazısıyla kendi yaşamından alıntıladığı örneklerle başlayarak Türkiye’deki eğitim sorununu ele alıyor ve ülkedeki küreselleşmeye değiniyor.
Adnan Binyazar, “Eğitimdir ki…” başlıklı makalesiyle, Cumhuriyet döneminden günümüze kadar olan süreçteki eğitimi ele alıyor ve öğretmenlerin tutumunun nasıl olması gerektiğine değiniyor.

Kadri Yamaç “Üniversite İdeası Üzerine” Platon, Kant, Humboldt ve Readings’in üniversite ideası tanımlamalarını yapıyor.

Güven Sak, “Türkiye’nin, İlgi Alanını Bir An Önce Para Politikasından Eğitim Politikasına Kaydırması Gerekiyor” başlıklı yazısında yeni teknolojik devrim karşısında eğitim politikasının artan önemini izah ediyor.

Oğuz Esen, “Kitlesel Erişim ve Sonrasında Türk Yükseköğrenimi” başlıklı makalesinde, Türk yükseköğreniminin, geç ancak hızlı kitleselleşmenin yol açtığı sorunları yaşamakta olduğunu vurguluyor.

“Dijitalleşen Dünyada Geleceğin Eğitim Modeli”nde Adalet Kandır, “Ülkemizin eğitim politikaları yönünden baktığımızda, biz çağın neresindeyiz?”, “Öğretmenlerimiz gerek mesleki, gerekse kişisel yetkinlik yönünden geleceğe ne kadar hazır durumda?” sorularının yanıtlarını verirken, 2020’li yıllarla gerekli temel becerilerden bahsediyor.

Aytekin Keskin, “Üniversite Geleneği ve Botanik Bahçesi: Çeviri ile Başkaya Ulaşma Çabası” adlı yazısında, İstanbul Üniversitesi Heilbronn Botanik Bahçesi’nin kurucusu Alfred Heilbronn’un oğlu Kurt Heilbronn’un, 1997 yılında tebliğ olarak sunduğu yazının çevirisini sunuyor.

“Yükseköğrenimde Öğrenci Memnuniyeti Belirleyicileri: Hizmet Kalitesi Boyutları ve Önemi” başlıklı makalesinde Meltem Karakaşoğlu; öğrencilerin üniversite seçimlerinde, üniversitenin sunduğu akademik yönetim ve destek hizmetlerine dair beklentilerin öne çıktığından bahsediyor.

“Değerlerden Fiyatlara: Marksist ‘Dönüşüm’ Sorunu Nedir?” başlıklı makalesiyle Can Madenci, üretim koşullarının ve kâr oranlarının eşitlenmesi, Marksist dönüşüm işlemi, işçi ve kapitalistlerde değer teorisi ve sömürü konularını ele alıyor.

Fikret Şenses, “Akademisyenlerden KHK Öyküleri” adlı kitabı inceliyor ve bu konu hakkında tartışıyor.

Osman Arolat, makalesinde Rıfat Ilgaz’ın Yokuş Yukarı adlı anı kitabını, kendi yaşantısından da alıntılar yaparak okuyucumuza tanıtıyor.

Murat Karaege, okumak için mutlaka sessiz bir oda, loş bir ışık, fonda dinlendirici bir müziğin gerekmediğini; insanın her koşulda, toplu taşıma aracında, banka sırası kuyruğunda, yalnız yenilen bir öğle yemeğinde kitap okuyabileceğinden bahsederek okurlara “Yaz Okumaları” önerileri sunuyor.

Malthus’un, geliri düşük insanlar için “Geçimlik düzeyinin üzerinde aldıkları her kuruşu içki, kumar ve alemlerde çarçur ederler” diye yazdığını belirttikten sonra Berk Kayabalı, “Thomas Robert Malthus Türkiye’de” başlığını atarak, Malthus’un bugün Türkiye’de yaşıyor olması durumunda, yazdıklarında ne kadar haklı olduğunu göreceğini belirtiyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: