Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İKİ CİHAN GÜNEŞİ, ALEMLERE RAHMET HZ. PEYGAMBERİMİZ(S.A.V.)’İN HAYATI (  )
İki Cihan Güneşi, Alemlere Rahmet Hz. Peygamberimiz(s.a.v.)’in Hayatı
İKİ CİHAN GÜNEŞİ, ALEMLERE RAHMET HZ. PEYGAMBERİMİZ(S.A.V.)’İN HAYATI (  )
Barkod
: 9789944929226
Basım Yılı
: Haziran 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 463
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
21,60
İndirimli Fiyatı
17,28
Kazanılan Puan
52 NP
Bu kitabı 2,88 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 310 kişi görüntüledi.

Dilerseniz sizlere islâm dini gelmeden önceki dünya yaşayışını kısaca tanıtayım: İslâmiyet’ten önce yeryüzündeki tüm insanlar, maddi ve manevî değerlerini kaybetmiş, medeni insanlıktan uzaklaşmış, kendilerini hayvanı yaşayışa bırakmışlardı. Dünyanın hangi tarafına bakılsa, ahlaki vasıfların hiç bir değeri kalmamış, yerini, çirkin hareketler almıştı. Korkunç bir ahlâk çöküntüsü dünyayı tümüyle kaplamıştı. Araplar, namus ve şereflerini kirletecek diye masum kız çocuklarını diri diri gömmekten kaçınmazken, fuhuşun en rezaletini yapmaktan ve birbirlerine zulüm etmekten de çekinmiyorlardı.


Dünya bîr cehalet ve delalet bataklığı içinde çalkalanırken, Arabistan’da yeni bir din doğuyordu. Öyle bir din ki; Tüm insanlara ebedî sâadet ve mutluluğun kapılarını açıp, onları cehalet ve delâlet bataklığından kurtarıyordu. Yüce Allah’ın, yaratılanların Efendisi olarak Peygamberi-miz Hz. Muhammed (s. a. v)’i dünyaya gönderdikten sonra, bu vesile ile İslâm Hicaz’da bir güneş gibi parlamaya ve ışık tutmaya başladı. Peygamberler de dahil tüm varlıkların en yücesi olan Hz. Muhammed (s. a. v) ile dinlerin en mükemmeli ve en üstünü olan islâm dini insanlar için tek kurtuluş yolu oluyordu.


Evet, sayın okuyucular!. . . Dünya bu halde iken, islâm güneşinin doğuşu ile, insanlar için yeni yeni ufuklar beliriyordu. Onlara ebedî dünya ve âhiret sâadetini tattıracak olan fikir ve sistemler gelişiyordu. İşte biz bu amaçla, “Hz. MUHAMMED’in HAYATI“ adlı eseri sizler için hazırlamayı bir borç bildik. Yüce Allah’tan, bu kitabı, eski ve yeni eserlerin hidâyetine vesile kılmasını niyaz eylerken, yaptığımız hataların siz sayın okuyucularımız tarafından affedilmesini ve bizce haberdar edilmesini rica ederiz. Çalışmak bizden, teşvik sizden, başarı ise Allah’tandır. Allah’ın selâmı ve inayeti tüm Müslümanların üzerine olsun.
Amin.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: