Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İHANET SARAYI ( KIZIL SERÇE ÜÇLEMESİ 2. KİTAP )
İhanet Sarayı
İHANET SARAYI ( KIZIL SERÇE ÜÇLEMESİ 2. KİTAP )
Barkod
: 9786057879240
Basım Yılı
: Ağustos 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 624
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
75,00
İndirimli Fiyatı
48,75
Kazanılan Puan
169 NP
Kategoriler
Bu ürünü 1525 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Başrollerinde Jennifer Lawrebce, Joel Edgerton ve Jeremy İrons İle Sinemalardaydı!

Kızıl Serçe’nin Edgar Ödüllü yazarından, talihsiz aşıklar Rus ajanı Dominika Egorova ve CIA ajanı Nate Nash’in bitişe doğru yaptıkları çaresiz yarışı anlatan ve elinizden bırakamayacağınız “inanılmaz iyi” (The New York Times) yeni bir roman.

Rus İstihbarat Servisinden (SVR) Kaptan Dominika Egorova, Batı’dan Moskova’ya döndü. Hizmet ettiği oligarşi liderleri, sahtekârlar ve Putin’in Rusya’sının haydutlarından nefret ediyor. Kimsenin bilmediği şey ise Dominika’nın, Washington’ın SVR ve Kremlin’e gerçekleştirdiği en önemli sızıntının kaynağı olarak CIA için çalışıyor olduğu.

Dominika bir uzman gibi ortaya çıkarılmaktan kaçarken tehlikeli patronu ile baş ediyor, İranlıların suikast girişiminden kaçıyor, karşı istihbarat tuzaklarını atlatıyor, tutuklanmış bir ajanı kurtarıp Rusya’dan kaçırıyor ve geceliğinin içindeyken Başkan Putin ile tüyleri diken diken bir gece yarısı sohbeti yapıyor. Dominika’nın CIA yöneticisi Nate Nash’e âşık olması tüm bu riskleri daha da karışık hale getiriyor, onların arasındaki tutku da Moskova’da casusluk yapmak kadar tehlikeli ve SVR için çalışan bir köstebek kısıtlı bir liste kaynağından Dominika’nın gerçek adını öğrendiğinde bu gerçek bir ölüm cezası anlamına geliyor.

Kızıl Serçe kadar hızlı tempolu, kalp hızlandıran ve aksiyon ile dolu olan İhanet Sarayı, Jason Matthews’un “o içeridekilerin içinde…usta bir hikâye anlatıcı” (Vince Flynn, #1 New York Times çok satan yazarı) olduğunu kanıtlayan ikinci romanı.

“21. yüzyıl casusluğunun el kitabı… Son derece iyi. ”

- The New York Times Book Review

“Yazarın kendi deneyimlerine dayanan zekice yazılmış büyüleyici bir hikâye… John le Carré ve Ian Fleming gibi yazarları sevenler Matthews’un baş casusunu mutlulukla kucaklayacak. ”

- USA Today

“Siz de Kızıl Serçe’nin okuduğunuz en iyi casusluk romanı olduğu sonucuna ulaşabilirsiniz. ”

- The Huffington Post

“Görkemli ve sofistike bir çıkış… Kızıl Serçe sadece hızlı bir temposu olan bir macera değil –gizli dünyaya karşı merak uyandıran tanımı kadar üstün stili ile de dikkat çeken birinci sınıf bir roman. ”

- The Washington Post

“Otuz üç senesini CIA’de geçirmiş yazarın çıkış romanı otantik olmanın yanı sıra nabız hızlandıran bir aksiyon sunuyor. ”

- New York Post

“Matthews’un olağanüstü ilk romanı klasik casus kurgusunu sevenleri memnun edecek… Yazarın CIA’de geçen otuz üç senelik kariyeri, bu türün okuyucularının talep ettiği mesleki bilgiyi ve otantikliği sunmasını sağlıyor… Komplike, yüksek riskli bir olay örgüsü. ”

- Publishers Weekly (yıldızlı yorum)

“Bedensel tutkuların, kariyer vahşetinin ve zeki casusluğun oluşturduğu yoğun bir vortekse giriş, bu gerilim romanı büyük Soğuk Savaş dönemi casusluğunu anımsatıyor. ”

- Library Journal (yıldızlı yorum)

“Casuslara karşı casusların yer aldığı çetin ve itici bir hikâye… Kızıl Serçe ince parçalarının toplamından çok daha büyük. Casusluk meraklıları bunu çok sevecek. ”

- Booklist (yıldızlı yorum)

“En talepkâr adrenalin bağımlılarını bile tatmin edecek kadar aksiyon var… Yazarın CIA geçmişi ve zekice yazılmış diyaloglar bunu casus romanı meraklıları için eğlenceli bir hikâye haline getiriyor. ”

- Kirkus Reviews

“Soğuk Savaşın eski ve güzel günlerinden bu yana Kızıl Serçe gibi klasik bir casus gerilim romanı gelmedi. Jason Matthews yazdıklarını uydurmuyor; bu hayatı ve hikâyeyi yaşadı ve bunu her sayfada görebilirsiniz. Yüksek seviye casusluk, nabız hızlandıran tehlike, seks, ikili ajanlar ve çifte ihanetler. Bir okuyucu başka ne isteyebilir ki?”

- Nelson DeMille

“Jason Matthews bu olayın içinde. Sırları biliyor. Ayrıca usta bir hikâye anlatıcı. Bu kitabı sevdim ve elimden bırakamadım. Siz de bırakamayacaksınız. ”

- Vince Flynn

“Casus gerilimi CIA’in içinden çıkıp gelen Jason Matthews sayesinde tüm gücüyle geri döndü… Uzun zamandır daha heyecanlı ve sürükleyici bir roman okumamıştım. ”

- Doug Stanton, New York Times çok satanı Horse Soldiers’ın yazarı

“Klasik bir casusluk geriliminin tüm mesleki bilgileri ve kedi-fare kovalamacası – olağanüstü bir kitap. ”

- Joseph Kanon, Istanbul Passage’ın yazarı

“Jason Matthews’un çıkış romanı olan Kızıl Serçe takip etmesi zor bir eser. Kızıl Serçe’nin ikinci kitabı olan İhanet Sarayı hayal kırıklığına uğratmıyor. Kitap büyüleyici. Matthews hem yeni okuyucuları hem de ilk kitabı okumuş olanları cezbedecek kadar arka plan sunuyor. İhanet Sarayı doğruluğu ile öne çıkıyor. Kötü karakterler zengin bir şekilde çizilmiş…onların iş üzerindeki sahneleri tüyler ürpertici olmaktan da öte. İster Viyana, Moskova ya da Washington olsun, Matthews’un olay yerini anlatımı inanılmaz ve detayları anlatmakta büyük bir yeteneği var. ”

- The New York Times Book Review

“Casusluğun yürütüldüğü kuralların yaratılmasına yardımcı olmuş bir ustanın yazdığı heyecan verisi bir metin ile okuyabileceğiniz en gerçekçi casus romanı. ”

- The Washington Times

“Birden beş yıldıza kadar bir not vermek gerekirse İhanet Sarayı altı yıldız alır. Jason Matthews İhanet Sarayı ile casusluk romanlarını aptalca araba kovalamacalarından, karıştırılmış ama çalkalanmamış martinilerden ve yeni Soğuk Savaşın ölümcül ciddiyetteki risklerini yansıtan güvenilmez mesleki bilgilerden oluşan durgunluktan kurtarıyor. ”

- New York Journal of Books

“İlk kitap gibi İhanet Sarayı’da en iyi casus filmi kadar merak uyandırıcı ve sinematik. Matthews hem mesleğini hem de bunu nasıl yazacağını biliyor. ”

- The Philadelphia Inquirer

“İhanet Sarayı, Kızıl Serçe kadar iyi. Gerçekçi meslek sırları, tansiyonu durmadan artan karışık bir olay örgüsü ve her iki taraftaki inanılır kahramanlar ve kötüler sayesinde üstünlüğü ile göze çarpıyor. ”

- Publishers Weekly (yıldızlı yorum)

“Bu tüyler ürpertici tasviri okuduktan sonra Vladimir Putin’e bir daha asla aynı gözle bakamayacaksınız. Matthews’un karakterleri sayfalardan fırlayacak kadar canlı görünüyor; casusluk dünyasının oyuncakları ve rutinlerini bizzat biliyor olması kesinlikle bir avantaj. KARAR: Bir devam kitabı çok nadiren orijinal kitap kadar büyüleyici olur fakat bu kitap kesinlikle zafer kazanıyor. ”

- Library Journal (yıldızlı yorum)

“Matthews’un son kitabı casusluğun, barbarlığın ve vicdanın fevkalade şekilde etkili, yerinde olacak bir şekilde iğneleyici ve sonu gelmez bir şekilde merak uyandıran hikâyesi. ”

- Booklist (yıldızlı yorum)

“Matthews’un casusluğun gölgelerle dolu dünyasındaki geniş deneyimi hikâyeye çok az benzerinin sahip olduğu bir gerçeklik katıyor. Ve yazabiliyor olması da kötü değil… Bu da casusluk kitaplarını sevenler için mutlaka okunması gereken bir başka kitap. ”

- Kirkus Reviews (yıldızlı yorum)

“Jason Matthews özel dile ve bir casusun hayatındaki insafsız entrikaya dair inanılmaz bir hisse sahip. İhanet sarayı casusların hayatına yürek burkan bir bakış sunuyor… Bu tüm gece uyanık kalıp okuyacağınız bir kitap ve her sayfadaki hassas aksiyonların sonu gelmiyor. ”

- BookPage

“Yazarın casusluğun gölgeli dünyasındaki gerçek deneyimleri bu hikâyeyi taze, güncel ve neredeyse gerçekçi kılıyor… İşin iç yüzünü gösteren sofistike ve güçlü bir hikâye… İyi yazılmış ve yaratıcı. ”

- Missourian

“Bir casusun dünyası eşsiz ve klostrofobiktir fakat bu cesur hikâye her nüansı ustaca bir kesinlik ile ele alıyor. Kışkırtıcı bir temel ve alfa bir kadından oluşan baş kahraman hayal kırıklığına uğratmayan gerilimli bir heyecan sunuyor. ”

- Steve Berry, New York Times çok satanı The Patriot Threat’in yazarı

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: