Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İCRA VE İFLAS HUKUKUNDA İHTİYAİ TEDBİRLER (  )
İcra ve İflas Hukukunda İhtiyai Tedbirler
İCRA VE İFLAS HUKUKUNDA İHTİYAİ TEDBİRLER (  )
Barkod
: 9786051520780
Basım Yılı
: Kasım 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 192
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,09
İndirimli Fiyatı
24,37
Kazanılan Puan
73 NP
Bu ürünü 178 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İhtiyati tedbirler genel olarak 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda düzenlenmiştir. İcra ve iflas takipleri sırasında ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümü için yargı organlarına başvurulan hallerde de ihtiyati tedbirlere ihtiyaç duyulduğundan, İcra ve İflas Kanunu’nda da ihtiyati tedbirlere ilişkin düzenlemelere yer verilmiştir.

Çalışmada ihtiyati tedbirlerin icra ve iflas hukuku alanındaki yeri ve önemi incelenmekte, icra ve iflas hukukunda hangi hallerde ihtiyati tedbirlere karar verilebileceği ve bu kararların verilmesi sırasında uygulanacak usul ele alınmaktadır.

Bu çalışmada öncelikle ihtiyati tedbirlerin işlevine ve ihtiyati tedbir kavramına yer verilmiştir. İcra ve iflas takipleri sırasında ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümünde görevli olan yargı organlarının önlerine gelen her uyuşmazlıkta ihtiyati tedbir kararı verebilip veremeyecekleri saptandıktan sonra ihtiyati tedbirlerin amaçları incelenmiş, ihtiyati tedbirlerin hukuki niteliğine ve bu kapsamda da geçici hukuki himaye kavramına değinilmiştir.

İkinci bölümde İcra ve İflas Kanunu’nda düzenlenen ihtiyati tedbir halleri ve mahkemelerin, uygulamada, İcra ve İflas Kanunu’nda yer almamasına rağmen icra ve iflas işlerine ilişkin olarak verdikleri ihtiyati tedbir kararları ele alınmıştır.
Son bölümde icra ve iflas hukukunda yer alan ihtiyati tedbirlere karar verilirken uygulanacak usul, medeni muhakeme hukukunda düzenlenmiş olan ihtiyati tedbir usulüyle mukayeseli olarak incelenmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: