Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
İÇİMİZDEKİ KORSAN MEYDAN OKUYAN MARKALAR YARATMA KÜLTÜRÜ (  )
İçimizdeki Korsan Meydan Okuyan Markalar Yaratma Kültürü
İÇİMİZDEKİ KORSAN MEYDAN OKUYAN MARKALAR YARATMA KÜLTÜRÜ (  )
Barkod
: 9799756347903
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 184
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%27 İNDİRİM
Liste Fiyatı
16,20
İndirimli Fiyatı
11,83
Kazanılan Puan
35 NP
Bu ürünü 225 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Gelecekte pazarlama odaklı şirketlerin nasıl düşüneceğini ve hareket edeceğini açıklayan, pazarlamacıların yeni manifestosuna; yani İçimizdeki Korsan’a hoşgeldiniz!

Bu, mecburi korsanlar’ın kitabıdır. Başarmak için donanmadan ayrılarak yeni bir kategori yaratmak ve kendi şirketlerinin geçmişine rağmen yeni bir yol seçmek zorunda kalanları anlatmaktadır.

Adam Morgan, sadece Diesel gibi ikon haline gelmiş meydan okuyucu markaların efsanevi kurucularını değil, aynı zamanda çok uluslu bir çok markanın içinde meydan okuyan “görünmez” efsaneleri de araştırıyor. Ortak özellikleri ve tutumları bir kenara bırakarak yaptığı görüşmelerle bize ilk defa meydan okuyucu olmak için geliştirmemiz gereken yönleri gösteriyor.

İçimizdeki Korsan bu bulgulara dayanarak, korsan olmanın anarşist olmakla karıştırılmaması gerektiğini savunuyor. Korsanlığın kendine ait bir disiplini var. Korsanların gerçek hayatta donanmadan oldukça farklı ama onları bir şekilde bir araya getiren kendi etik kuralları var.

Morgan, işte bu kuralları ortaya koymayı amaçlıyor. Mesela yeni fırsatlar için nerelere baktıklarını, küçük bütçeler ve kısıtlı dağıtım imkanlarıyla neler yaptıklarını, üstleriyle nasıl mücadele ettiklerini ortaya koyuyor.

Yeni ve zorlu bir yola girmeye karar verdiklerinde ilk zorlu yılı nasıl atlattıklarını ve sonuçların onları nasıl haklı çıkardığını anlatıyor. İçimizdeki Korsan’ın ilk bölümü bu ortak davranışları anlatarak Pazarlama Korsanı olmanın yollarını ve markanızı nasıl bir adım öteye götürebileceğinizi anlatıyor. İkinci bölüm ise ‘Donanmanın İçindeki Korsanlar’; yani kurucusu olmayan büyük organizasyonlarda marka merkezli kültürlere odaklanarak mikro ortamlarda ortaya çıkan meydan okuyucuların nasıl yaratılabileceğini ve büyüyebileceğini araştırıyor. Morgan, bu arada ‘Donanmanın Altı Bahanesi gibi markanızın ihtiyacı olan korsan olamamanızın bahanelerini ve “Ama benim bir kurucum yok”, “kısıtlı reklam bütçem var” ve “müşteri, kategoride yenilik istemiyor” gibi inanışları da inceliyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: