Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HUKUK POSTASI 2020 (  )
Hukuk Postası 2020
HUKUK POSTASI 2020 (  )
Barkod
: 9786257334860
Basım Yılı
: Nisan 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 518
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
80,00
İndirimli Fiyatı
64,80
Kazanılan Puan
194 NP
Kategoriler
Bu ürünü 23 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Son yüzyılda gördüğümüz en bulaşıcı salgınla karşılaştığımız, sevdiklerimizi yitirdiğimiz, işyerlerimizin kapalı kaldığı ve evlerimize hapsolduğumuz 2020 yılı tüm Dünya’da ve Türkiye’de çok kötü bir yıl olarak hatırlanacak. Ancak Covid-19 salgınının tüm bu etkilerine uyum sağlayarak yaşamayı sürdüğümüz bu süreçte, tüm olumsuzluklara karşın, Hukuk Postası 2020 kitabımızı sizlerle paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz. Hukuk Postası 2020’de Covid-19’un hukuk hayatına etkilerini ele aldığımız farklı makalelerimiz de yer alıyor. Covid-19’u şirketler hukuku, rekabet hukuku, kira sözleşmeleri, tahkim, iş hukuku, spor hukuku ve vergi hukuku açısından inceledik. Ticaret hukuku alanında toplam 13 makaleye yer verdik. Rekabet hukukunda toplam 11 makale yayınlıyoruz. GAR 100’de listelenen büromuzun önemli uzmanlık alanlarından biri olan tahkim konusunda da toplamda 12 makale yayımladık. Sermaye piyasası hukuku alanında da çok önemli yasal düzenlemeler yapıldı. İmtiyazların kaldırılmasına ilişkin esaslar tebliği, önemli nitelikte işlemler ve ayrılma hakkı tebliği, borçlanma aracı sahipleri kurulu tebliği, ayrı ayrı makalelerin konusu oldu. Bunları farklı makalelerde ele aldık. Ayrıca sermaye piyasası araçlarını konu alan teminat sözleşmelerini irdeledik.
Medeni usul hukukunda bir yandan Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda yapılması planlanan değişiklikleri tartıştık, diğer yandan iki önemli Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararını inceledik. Vergi hukuku açısından ise vergi mevzuatındaki önemli gelişmeleri, şirketlerin kendi paylarını iktisabında stopaj uygulamasını, özel tüketim vergisini, kısmi bölünmede sermaye azaltımının vergilendirilmesini, vergiye uyumlu mükellef indirimini, kaydi altın ve BSMV konularını inceledik.
Bu yıl da spor hukuku, iş hukuku, fikri mülkiyet hukuku, bilişim hukuku ve kişisel verilerin korunması alanlarında güncel konuları ele aldık. Ayrıca Çalışanların WhatsApp yazışmalarının delil niteliği ve enerji hukukundaki güncel gelişmeler gibi ilgi uyandıran konuların üstünde durduk.
Hukuki Gelişmeler bölümünde 2020 yılı içinde kabul edilen milletlerarası antlaşmalar, kanunlar, Cumhurbaşkanı kararları, yönetmelikler, tebliğler, Rekabet Kurulu kararları, enerji hukuku mevzuatındaki önemli gelişmeleri ve belli başlı konularda verilen yargı kararlarını ele aldık. 2020 çeşitli yasal düzenlemeler açısından zengin bir yıl oldu. Bu bölümün, önemli hukuki gelişmeleri derleyerek esaslı bir özet sunduğuna inanıyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: