Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HİTİTÇE ÇİVİ YAZILI METİNLERDE DOKUMA -SİYASİ, EKONOMİK VE DİNî YÖNLERİYLE- ( HİTİTÇE ÇİVİ YAZILI METİNLERDE DOKUMA -SİYASİ, EKONOMİK VE DİNî YÖNLERİYLE- )
HİTİTÇE ÇİVİ YAZILI METİNLERDE DOKUMA -Siyasi, Ekonomik ve Dinî Yönleriyle-
HİTİTÇE ÇİVİ YAZILI METİNLERDE DOKUMA -SİYASİ, EKONOMİK VE DİNî YÖNLERİYLE- ( HİTİTÇE ÇİVİ YAZILI METİNLERDE DOKUMA -SİYASİ, EKONOMİK VE DİNî YÖNLERİYLE- )
Barkod
: 9786254068683
Basım Yılı
: Aralık 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 366
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
55,00
İndirimli Fiyatı
44,55
Kazanılan Puan
134 NP
Bu ürünü 28 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
MÖ. 2. bin yılın en büyük imparatorluklarından birisi olan Hitit ile ilgili bilgilere, Hititçe çivi yazılı metinler sayesinde ulaşabilmekteyiz. Siyasi, ekonomik, dinî vs. gibi birçok içeriğe sahip farklı belgelerin yer aldığı bu tabletlerden Hitit ülkesinin dokuma alanındaki gelişimini de takip edebilmekteyiz. Dokuma ürünleri, Hitit hayatının hemen her sahasında kendini göstermiştir. Bu ürünler, bir kıyafet olarak giyilmelerinin yanında kimi zaman bir ip ve kimi zaman da bir kumaş veya bez olarak karşımıza çıkmıştır. Büyücü kadınların en önemli ritüel malzemelerinden birisi olan dokuma ürünleri, ekonomik anlamda çeşitli fiyatlara sahip olmasının yanında devletler arası ilişkilerde de kendine yer bulmuş ve kimi zaman bir hediye kimi zaman da vergi olarak metinlerdeki yerini almıştır. Elimizdeki belgelerden yola çıkarak onlarca dokuma ürününün varlığından söz edebiliriz. Kitabımızda, bu ürünlerin öncelikle anlamlarını açıklayarak, ardından siyasi, ekonomik ve dinî hayattaki kullanım yerleri ve şekilleri hakkında bilgiler sunmaya çalıştık.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: